Abp Ryś: Mamy we wszystkich naszych parafiach ludzi, którzy sami nie przyjdą do kościoła

Abp Ryś: Mamy we wszystkich naszych parafiach ludzi, którzy sami nie przyjdą do kościoła
Fot. ks. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl
PAP / tk

- W Dziejach Apostolskich chrześcijaństwo jest dwukrotnie nazwane drogą, drogą Pańską, Bożą. Jest drogą, bo zawsze jest misją, zawsze jest posłaniem - mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podczas weekendowych uroczystości błogosławieństwa 72 szafarzy Komunii Świętej.

W pouczeniu duszpasterskim do nowych 72 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej abp Grzegorz Ryś przypomniał, że w Dziejach Apostolskich chrześcijaństwo jest dwukrotnie nazwane drogą. - Drogą Pańską, drogą Bożą - podkreślił.

- Chrześcijaństwo jest drogą, bo zawsze jest misją, zawsze jest posłaniem - mówił metropolita łódzki. - Ktoś, kto jest uczniem Chrystusa zawsze jest w drodze. Dlatego, że zawsze jest w misji. Tak jak święty Paweł, który właściwie całe swoje życie publiczne był w drodze, aby, jak czytamy, "umacniać w wierze uczniów" - nawiązał do Dziejów Apostolskich arcybiskup. - To jest to, do czego jesteście posłani - zwrócił się metropolita do nowych szafarzy.

DEON.PL POLECA

Są ludzie, którzy sami nie przyjdą do kościoła

- Mamy we wszystkich naszych parafiach, wspólnotach, ludzi, którzy sami nie przyjdą do kościoła, na których nie wystarczy poczekać. Z bardzo prostej przyczyny, bo już nie mogą przyjść, choć bardzo chcieliby - przypomniał duszpasterz. - Mierzą się z chorobą albo ze swoim wiekiem, mierzą się ze swoją samotnością - tłumaczył.

- Dobry proboszcz nie potrzebuje pewnie dużo czasu, aby zobaczyć, że kogoś nie ma w tej ławce, gdzie zawsze ta osoba była - mówił. - To jest próba, to jest moment, w którym człowiek potrzebuje umocnienia - zaznaczył abp Ryś. - Najlepsze, co możemy zrobić, to zanieść mu Jezusa - powiedział.

Metropolita łódzki pobłogosławił 72 nowych, archidiecezjalnych, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, wśród których - po raz pierwszy - znalazło się dziewięć kobiet, w tym sześć sióstr zakonnych.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Mamy we wszystkich naszych parafiach ludzi, którzy sami nie przyjdą do kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.