Abp Ryś podczas Mszy za śp. ks. Godnarskiego: Bóg tą śmiercią woła do nas

Abp Ryś podczas Mszy za śp. ks. Godnarskiego: Bóg tą śmiercią woła do nas
(fot. youtube.com)
3 miesiące temu
KAI / jb

- Odejście ks. Artura czytamy jako kolejne jego wyjście do ewangelizacji. Bóg tą śmiercią woła do nas i pokazuje, jak nas ze sobą jedna. On mówi do nas: idźcie, idźcie, potrzeba, żebyście poszli – mówił abp Grzegorz Ryś w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki.

Tam celebrowana była Eucharystia za zmarłego siedem dni temu ks. Artura Godnarskiego, koordynatora „Przystanku Jezus” i sekretarza Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

We wstępie do liturgii arcybiskup przywitał zebranych w świątyni, a wśród nich bpa Wiesława Lechowicza odpowiedzialnego za duszpasterstwo dla Polonii zagranicznej oraz członków Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Następnie odczytał dwa listy: od bpa Edwarda Dajaczka oraz ks. prof. Jana Miczyńskiego z KUL.

- W dniu pogrzebu ks. Artura czytaliśmy ewangelię o powołaniu apostołów, a dziś - na siódmy dzień po śmierci - przypadają teksty o posłaniu do ewangelizacji. Jezus posyła 11 apostołów, a pierwsze czytanie mówi o posłaniu Szawła do misji, do której go przeznaczył – mówił w homilii metropolita łódzki.

- Kiedy słuchamy o tym wezwaniu do ewangelizacji, wypowiedzianym przez Jezusa do Apostołów, a także wobec Szawła, dowiadujemy się, co się kryje za tym posłaniem. Nie chodzi o żadną promocję, o żaden awans, o żadne uznanie zasług. Za posłaniem do ewangelizacji kryje się miłosierdzie Boga. Miłosierdzie Boga jest motywem, które każe Mu nas posłać – podkreślił abp Ryś.

- Jezus, będąc całym miłosierdziem i widząc niewiarę i zatwardziałość serca swoich uczniów, posyła ich, bo się lituje nad nimi. Chce powiedzieć: takimi was chcę! Jeśli poddają się temu posłaniu, to w procesie ewangelizacji sami będą leczeni, odkryją w sobie na nowo wiarę, zaufanie Bogu, bo będą widzieć to, co się dzieje przy ich głoszeniu, a to będzie ich zmieniać, to będzie ich leczyć – zaznaczył łódzki metropolita.

Odnosząc się do posługi śp. ks. Godnarskiego, kaznodzieja podkreślił, że to, co on robił, potrzebuje kontynuacji i trwania. On jest wezwany na inny sposób. Ufamy, że będzie się modlił za nami i wstawiał za tym, co rozpoczął. A tam, gdzie jest to potrzebne, potrzeba pojednania i rozgrzeszenia. Te dzieła zapoczątkowane przez Zmarłego będą trwały, będą się rozwijały i będą budowały Kościół. Kiedy będziemy potrafili powiedzieć ks. Arturowi „przebaczam”, wtedy te wszystkie dzieła mają szansę trwania i wielkiego rozwoju. Każdy, kto chce iść do ewangelizacji, musi usłyszeć to, co mówi pierwsze czytanie: Szawle - Bracie! – zakończył.

Posłuchaj, co powiedział arcybiskup:

Ks. Artur Godnarski zmarł w poniedziałek 18 stycznia w 52. roku życia i 27. roku kapłaństwa. W swoje posłudze był sekretarzem zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji oraz koordynatorem ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. Pogrzeb zmarłego odbył się 22 stycznia w Nowej Soli. Kapłan został pochowany w pobliskim Otyniu.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś podczas Mszy za śp. ks. Godnarskiego: Bóg tą śmiercią woła do nas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.