"Artur miał w sobie pasję wspólnoty". Pogrzeb ks. Godnarskiego, współtwórcy Przystanku Jezus

"Artur miał w sobie pasję wspólnoty". Pogrzeb ks. Godnarskiego, współtwórcy Przystanku Jezus
(fot. episkopat.pl)
8 miesięcy temu
KAI / kk

W kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli, 23 stycznia, abp Grzegorz Ryś odprawił Mszę św. w intencji zmarłego koordynatora Przystanku Jezus – śp. ks. Artura Godnarskiego. Ciało zmarłego kapłana zostało pochowane na cmentarzu komunalnym w pobliskim Otyniu.

Na samym początku Mszy św. odczytano kondolencje biskupów. Abp. Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji napisał m.in.: „Wielokrotnie miałem okazję spotkać się i współpracować z ks. Arturem doceniając jego talenty kapłańskie, a szczególnie dobroć i troskę apostolską, którą przejawiał przede wszystkim w Nowej Ewangelizacji dla której to oddał się cały w swojej posłudze kapłańskiej”.

Swoje kondolencje nadesłał także przewodniczący KEP abp. Stanisław Gądecki: „Zmarły kapłan zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi. Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia (por. Ps 31); Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić”.

W imieniu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za 26-letnią posługę kapłańską podziękował bp Tadeusz Lityński. „Moją wdzięczność wyrażam także rodzinie nowosolskiej, wspólnocie parafialnej, które były dla ks. Artura wsparciem w jego rozeznaniu i przyjęciu powołania. Dziękuję za jego posługę na tak wielu płaszczyznach życia Kościoła gdy był wizytatorem katechetycznym czy również sekretarzem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Ufam, że Bóg sam da wzrost tym wszystkim ziarnom słowa, które przez te lata zostały zasiane w sercach tak wielu ludzi".

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. - Artur miał w sobie pasję wspólnoty - podkreślił kaznodzieja, wspominając pierwsze spotkanie z nim przed prawie dziesięciu laty. – Pamiętam tę jego pasję. Mówił: "Księże biskupie, musimy się spotkać! Zróbmy Kongres Nowej Ewangelizacji!” – mówił abp Ryś.

Mszę św. koncelebrował bp Paweł Socha i wielu kapłanów z całej Polski.

Zmarły kapłan został pochowany na cmentarzu komunalnym w Otyniu.

Śp. ks. Artur Godnarski urodził się 3 grudnia 1969 r. Ukończył liceum zawodowe przy Zespole Szkół Elektrycznych w Nowej Soli.

Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w 1988 r. podjął studia w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1994 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego.

Pracował jako wikariusz w gubińskich parafiach pw. Świętej Trójcy i pw. Matki Bożej Fatimskiej. W 2013 roku został mianowany rektorem kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie. Był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000) oraz założycielem i pierwszym przewodniczącym Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza.

W latach 1999-2013 koordynował Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną Przystanek Jezus. W 2011 roku został sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. 17 listopada 2020 r. został inkardynowany do archidiecezji łódzkiej.

źródło: KAI / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola
23,03 zł
32,90 zł

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie

Opowieść Pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w...

Skomentuj artykuł

"Artur miał w sobie pasję wspólnoty". Pogrzeb ks. Godnarskiego, współtwórcy Przystanku Jezus
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.