Abp Ryś: Słowo Jezusa jest obietnicą życia, które się odradza, które zwycięża

Abp Ryś: Słowo Jezusa jest obietnicą życia, które się odradza, które zwycięża
Abp Grzegorz Ryś (fot. Archidiecezja Łódzka/YouTube)
PAP/mk

- Jego słowo jest wierne, mocne i jest obietnicą, która się wypełnia. Jest obietnicą życia, które się pokazuje, odradza, które zwycięża. To słowo się wypełnia właśnie wtedy, kiedy już jesteśmy przekonani o tym, że śmierć powiedziała już ostatnie słowo - powiedział abp Grzegorz Ryś składając życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Abp Ryś przypominał Ewangelię św. Łukasza i słowa o kobietach przychodzących do grobu Jezusa wcześnie rano, niosących ze sobą wonności, aby namaścić ciało Pana.

- Wiedzą, że Jezus umarł, że ta śmierć jest nieodwracalna, a wszystko co mogą z tą śmiercią zrobić to jakoś ją oswoić, jakoś złagodzić jej doświadczenie, złagodzić jej zapach - tłumaczył metropolita.

- Ale kiedy kobiety przychodzą do grobu, zastają odsunięty kamień i widzą dwóch mężczyzn w białych szatach - przypomniał. - Ci dwaj świadkowie mówią im, żeby nie szukały Jezusa wśród umarłych, bo zmartwychwstał - zaznaczył.

DEON.PL POLECA

- Świadkowie mówią: "przypomnijcie co wam mówił, kiedy był jeszcze z wami w Galilei i to też powiedzcie Jego uczniom! Przypomnijcie sobie słowo Pana" - podkreślił abp Ryś.

Łódzki metropolita nawiązał w orędziu do trwającej już prawie dwa miesiące inwazji rosyjskiej na Ukrainie.

- W tę Wielkanoc widzimy wokół siebie wiele zła, zwłaszcza tego, które dzieje się na Ukrainie. Dzieją się tam rzeczy straszne, aż po ludobójstwo. Potrzebujemy podczas tej nocy usłyszeć dwóch świadków z pustego grobu: "Przypomnijcie sobie słowo Pana" - zwrócił uwagę arcybiskup.

- Argumentem za tym, że Pan powstał z martwych jest Jego słowo. Jego Słowo się wypełnia. Jego słowo jest wierne, mocne i jest obietnicą, która się wypełnia. Jest obietnicą życia, które się odradza, które zwycięża. To słowo się wypełnia wówczas, kiedy jesteśmy przekonani o tym, że śmierć powiedziała już ostatnie słowo - powiedział kapłan.

- W tę Wielkanoc, Kościół tak jak tych dwu świadków wzywa i nas: +przypomnijcie sobie słowo Pana+. Słowo Pana jest mocne, słowo Pana jest prawdziwe, słowo Pana nie zawodzi. Bardzo wam życzę takiej wiary w słowo Pana! - podsumował swoje życzenia wielkanocne abp Grzegorz Ryś.

Całe orędzie arcybiskupa dostępne jest na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Słowo Jezusa jest obietnicą życia, które się odradza, które zwycięża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.