Abp Ryś: To, co dziś jest moim grzechem, może przynieść porażające konsekwencje w następnym pokoleniu

Abp Ryś: To, co dziś jest moim grzechem, może przynieść porażające konsekwencje w następnym pokoleniu
Fot. ks. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl
archidiecezja.lodz.pl / tk

- To, co dziś jest moim grzechem w Kościele, może przynieść naprawdę bardzo szybkie i porażające konsekwencje zaraz w następnym pokoleniu. – powiedział metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś do Wspólnot Neokatechumenalnych.

Uroczystą Eucharystią celebrowaną w katedrze świętego Stanisława Kostki łódzkie Wspólnoty Neokatechumenalne zakończyły rok ewangelizacji. W liturgii – której przewodniczył metropolita łódzki – uczestniczyły wspólnoty z łódzkich parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus, św. Teresy i św. Jana Bosko, św. Alberta Chmielowskiego, św. Jana Ewangelisty, św. Rafała Kalinowskiego, oraz parafii pw. Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego.

Po echo-słowa metropolita łódzki komentując dzisiejsze czytania mszalne zauważył: „Jezus mówi, że jeśli jesteś Jego uczniem, to jesteś jak Nazirejczyk i jak arcykapłan. Nie ma w tym Ludzie Boga, którym jest Kościół, nie ma uczniów pierwszej i drugiej kategorii. Ta godność Nazirejczyków, godność arcykapłańska jest złożona w każdym z uczniów Jezusa. Kiedy słyszycie ten tekst, to zobaczcie w nim szczególne Boże wybranie. Nie wymaganie, które wydaje się nie ludzie, ale szczególne Boże wybranie do wielkiej bliskości z Panem, także do funkcji kapłańskiej” – podkreślił abp Ryś.

Abp Ryś o grzechu w Kościele

- To, co dziś jest moim grzechem w Kościele, może przynieść naprawdę  bardzo szybkie i porażające konsekwencje zaraz w następnym pokoleniu. To nie jest wieszczenie zagłady, to nie są jakieś czarne przepowiednie, to jest Słowo proroka wypowiedziane z wielkim poczuciem odpowiedzialności i  rozczytaniem tego, co się dzieje w Izraelu. To Słowo jest bez wątpienia skierowane do nas, i dobrze byśmy je przyjęli lepiej, niż było przyjęte w tamtym pokoleniu!- zakończył arcybiskup Grzegorz Ryś.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: To, co dziś jest moim grzechem, może przynieść porażające konsekwencje w następnym pokoleniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.