Abp Ryś: to, co wytwarza człowiek jest nietrwałe

Abp Ryś: to, co wytwarza człowiek jest nietrwałe
(fot. youtube.com / Archidiecezja Łódzka)
1 miesiąc temu
KAI / df

- To co wytwarza człowiek, nawet we współpracy z Bogiem, jest nietrwałe – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś. W czasie trwającej pandemii wielu wiernych gromadzi się przed komputerami na porannej Mszy świętej celebrowanej przez metropolitę łódzkiego w jego domowej kaplicy.

W homilii arcybiskup zauważył, że człowiek doświadcza ciągłej zmiany, a obrazy z przeszłości są rzeczywistością, która już nigdy nie wróci, chyba, że we wspomnieniach. - To co wytwarza człowiek, nawet we współpracy z Bogiem, jest nietrwałe i zniszczalne - podkreślił kaznodzieja.

Wyjaśnił także znaczenie przedłużonej modlitwy o jedność, która każdego dnia odmawiana jest w kaplicy biskupiej. - Nie bez powodu codziennie w tej kaplicy tuż przed komunią świętą odmawiamy modlitwę, którą zawdzięczamy Chemin Neuf, którą też odmawia się w Taize – modlitwę za wszystkie wspólnoty chrześcijańskie. Uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy zgromadzeni w jedno ciało. nie jesteśmy zgromadzeni w tę wspólnotę – która by mogła siąść razem przy stole i spożyć Ciało i Krew Pana – zaznaczył.

W porannych liturgiach on-line w czasie rzeczywistym bierze udział ponad 2 tyś. osób. Poranne transmisje są odpowiedzią metropolity łódzkiego na dyspensę udzieloną z uwagi na trwającą pandemię, która została przedłużona do 27 grudnia br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
20,94 zł
29,90 zł

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: to, co wytwarza człowiek jest nietrwałe
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: to, co wytwarza człowiek jest nietrwałe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.