Abp Ryś w Niedzielę Palmową: Pan pomaga nam krzepiącym słowem

Abp Ryś w Niedzielę Palmową: Pan pomaga nam krzepiącym słowem
fot. Archidiecezja Łódzka
1 rok temu
KAI / sz

„Dzisiejsze bogate słowo Boże jak mówi Izajasz jest nam dane na pokrzepienie, bo wszyscy jesteśmy strudzeni. Jesteśmy strudzeni, wszyscy potrzebujemy pomocy i Pan nam pomaga krzepiącym słowem”- mówił abp Grzegorz Ryś w homilii w Niedzielę Palmową.

„Jak nie dostaniemy krzepiącego słowa to uciekniemy. Pierwsza reakcja człowieka na krzyż to ucieczka. Nie wchodzę, odwracam się, zasłaniam się”- mówił metropolita łódzki. Podkreślił, że to nie żołnierze zaprowadzili Jezusa na mękę. „Jezusa powiodło słowo. Słowo wprowadza Go w sytuację krzyża. Wtedy nie ucieka, wtedy się nie odwraca. To nie jest tak, że słowo nam zabiera krzyż, ale jest tak, że słowo nam go objaśnia tak, że mogę wejść w to doświadczenie i zrozumieć jego sens” - tłumaczył kaznodzieja.

„Krzyż, epidemia: można się obrócić i uciec, albo jest słowo które cię przez to przeprowadzi. Tak, to cię kosztuje, to jest cierpienie i dramat, ale gdy słuchasz tego słowa to wycofasz się? Nie wycofasz się” - mówił abp Ryś.

Metropolita łódzki podkreślił, że Męka Pańska jest pokrzepiająca i mówi nam, że Bóg trzyma rzeczywistość w swoich rękach. "Nie dzieje się nic takiego, o czym słowo wcześniej nie powiedziało. Tylko Go słuchaj. Ono cię przeprowadzi prze tę sytuację tak, że będziesz musiał się zaangażować. Nie uciekniesz i się nie odwrócisz. Nic zewnętrznego cię do tego nie namówi, ale słowo które cię w środku opanuje przeprowadzi cię. Słowo pokrzepiające. Historia świata rozwija się po myśli Boga. Tylko etapy też muszą być po Bożemu i nasze zaangażowanie też musi być po Bożemu” - mówił abp Ryś.

Przed błogosławieństwem metropolita łódzki zaprosił wszystkich do udziału w rekolekcjach dla Łodzi, które rozpoczynają się dziś wieczorem i transmitowane będą na kanale Archidiecezji Łódzkiej. Natomiast w Wielki Piątek o godzinie 15 wyemitowana zostanie Ekumeniczna Droga Krzyżowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
20,94 zł
29,90 zł

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś w Niedzielę Palmową: Pan pomaga nam krzepiącym słowem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.