Abp Skworc zaapelował o zjednoczenie się w modlitwie za Polskę

Abp Skworc zaapelował o zjednoczenie się w modlitwie za Polskę
Fot. episkopat.pl
KAI / pk

O wartości Ojczyzny i pokoju mówił abp Skworc w piątkowej „Rozmowie Poranka” na antenie Radia eM. W przeddzień Święta Niepodległości zaapelował o zjednoczenie się w modlitwie za Polskę. - To jest fundamentalna wartość, do budowania, której warto przykładać rękę – mówił metropolita katowicki.

Słuchaczy prosił, by 11 listopada zjednoczyli się w modlitwie za Polskę, także za Górny Śląsk, gdzie – jak zaznaczył – tegorocznemu świętowaniu Dnia Niepodległości powinna towarzyszyć perspektywa stulecia powstań śląskich i powrotu Górnego Śląska do macierzy.

Odwołując się do obchodzonego w najbliższą niedzielę Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym abp Skworc mówił, że dobrze się stało, że biskupi wprowadzili do kalendarza liturgicznego taki dzień. Przypomniał o skali prześladowań, jakich doświadczają chrześcijanie na całym świecie.

– Te liczby są tak duże, że stajemy wobec tego zjawiska bezsilni – zauważył. Zdaniem metropolity katowickiego skuteczną i zawsze potrzebną interwencją w sprawie prześladowanych chrześcijan jest modlitwa za nich. – Potrzebne są także działania polityków, na których powinniśmy wpływać, by podejmowali temat prześladowanych na arenie międzynarodowej – doda.

Abp Wiktor Skworc co piątek gości w audycji „Rozmowa Poranka” na antenie Radia eM, rozgłośni archidiecezji katowickiej. Zazwyczaj podejmuje w niej bieżące tematy z życia Kościoła, regionu i kwestie społeczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc zaapelował o zjednoczenie się w modlitwie za Polskę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.