Abp Sławoj Leszek Głódź na Westerplatte

Abp Sławoj Leszek Głódź na Westerplatte
(fot. PAP/Adam Warżawa)
8 lat temu
KAI / drr

- Przychodzimy tutaj w godzinie świtu na modlitwę, na czuwanie i na wspomnienie tamtego świtu sprzed 72 lat - mówił gdański metropolita. - Tyle godzin przebiegło od tamtej chwili na zegarze dziejów, tyle się zdarzyło w historii świata, ojczyzny, Gdańska i pomorskiej ziemi. Nie psosób tamtej godziny zapomnieć, odwrócić się, czy patrzeć na nią w sposób zimny, wyzbyty z emocji - mówił hierarcha.

Abp Głódź podkreślił, że "są takie wydarzenia w dziejach ludzi i narodów, które nie tylko kształtują historyczną pamięć, ale odwołują się do ludzkich sumień. Musi zmierzyć się z nimi każde pokolenie i jednym z takich wydarzeń jest to, co miało miejsce na Westerplatte".

- Dziękujemy dziś Bogu za tych, co nie zwątpili w sens miłości, ojczyzny i braterstwa. Dziękujemy za tych, co w imię naszej polskiej ojczyzny ofiarowali swoje życie - zaznaczył metropolita gdański. Dodał, że "polecamy wszystkich naszym modlitwom, bowiem nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Dziękujemy dziś wszystkim żołnierzom za ofiarną miłośc i prosimy niech spoczywają w miłości Boga. Niech o nich pamięta Ojczyzna i my wszyscy".

W samo południe metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź odprawi uroczystą Mszę św. przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Sławoj Leszek Głódź na Westerplatte
Komentarze (1)
A
anonim
1 września 2011, 13:21
Jan Paweł II - <a href="http://www.youtube.com/watch?v=yCkaK_GJ6OY">Każdy ma swoje Westerplatte</a> Mocne słowa... Ktoś powie - kult klęski. A czy wie, co to prawdziwe zwycięstwo?

Skomentuj artykuł

Abp Sławoj Leszek Głódź na Westerplatte
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.