Abp Szewczuk: Kościół na Ukrainie bardzo szybko się rozwija

Abp Szewczuk: Kościół na Ukrainie bardzo szybko się rozwija
(fot. 5 канал / youtube.com)
2 lata temu
KAI / jp

- Ukraiński Kościół Greckokatolicki bardzo szybko się rozwija i bardzo ważną rzeczą jest, aby odpowiadał na potrzeby społeczeństwa - mówił zwierzchnik tego Kościoła abp Światosław Szewczuk.

Hierarcha odwiedził ukraińską eparchię w Stamford w stanie Connecticut w USA.

Abp Szewczuk zabrał głos podczas specjalnej kolacji, na której zbierano fundusze na dzieła Kościoła greckokatolickiego. Pośród 200 gości byli obecni ordynariusz eparchii Stamford bp Paul Chomnycky, jego poprzednik bp Basil Losten oraz konsul ukraiński w Nowym Jorku, Denys Semenovych.

Arcybiskup większy kijowsko-halicki podkreślił, że tak szybki rozwój Kościoła, jaki obserwujemy w ciągu ostatnich pięciu lat, wcześniej miał miejsce, gdy Ukraiński Kościół Greckokatolicki wychodził z podziemia na początku lat 90.

- Dziś nie ma większego miasta na Ukrainie, gdzie nie stałaby nasza świątynia - powiedział zwierzchnik grekokatolików.

Według abp. Szewczuka na terenie Ukrainy wciąż prowadzona jest wojna hybrydowa, także na polu dezinformacji. My, grekokatolicy, jesteśmy wezwani, aby nieść światło nadziei dla naszego narodu - mówił hierarcha. Poprosił również o modlitwę w intencji uczciwych wyborów [parlamentarnych i prezydenckich w 2019 r. - KAI], jakie odbędą się na Ukrainie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: Kościół na Ukrainie bardzo szybko się rozwija
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.