Abp Szewczuk o wizycie abp. Gallaghera i polskich biskupów. „To ważne wydarzenie”

Abp Szewczuk o wizycie abp. Gallaghera i polskich biskupów. „To ważne wydarzenie”
Fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube.com
KAI / tk

Wizyta szefa papieskiej dyplomacji oraz delegacji polskich biskupów to ważne wydarzenie dla naszego Kościoła i narodu. Szczerzę dziękuję wszystkim, którzy modlą się i wspierają Ukrainę – powiedział abp Światosław Szewczuk.

Zauważył on, że na wschodniej Ukrainie wciąż trwają zacięte walki. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja przy rosyjskiej granicy, gdzie ludzie powrócili już do swych domów. Mieli nadzieję na spokojne życie, a teraz ponownie spadają na nich pociski.

Abp Szewczuk zauważył, że Ukraina pokazuje dziś całemu światu bohaterstwo zwyczajnych ludzi. Sprawiają oni, że ten tragiczny czas staje się czasem heroizmu – mówił zwierzchnik ukraińskich grekokatolików. Rozważając dziś ostatni uczynek miłosierdzia, modlić się za żywych i umarłych, zachęcił on wszystkich do duchowej łączności z Ukraińcami, którzy co wieczór modlą się wspólnie za ojczyznę.

Modlitwa za Ukrainę

- Proszę wasz wszystkich o intensywną modlitwę za Ukrainę. Codziennie od godzinie 21 czasu kijowskiego, a 20 czasu rzymskiego odbywa się u nas ogólnonarodowa modlitwa za Ukrainę. Proszę wszystkich, którzy nas słuchają, aby dołączyli do tej modlitwy. Módlmy się razem za żywych i poległych na Ukrainie. Módlmy się o zakończenie wojny. Módlmy się razem o pokój w naszej ojczyźnie – mówił abp Szewczuk.

DEON.PL POLECA


- Wczoraj, jako wspólnota Kościołów, chrześcijan Ukrainy, jako naród, przeżyliśmy dwa bardzo ważne międzynarodowe wydarzenia. Dziś chciałbym bardzo podziękować za wizytę na Ukrainie abp. Paula Gallaghera, który jest sekretarzem Stolicy Apostolskiej ds. relacji z państwami. W świeckiej nomenklaturze jest on faktycznie ministrem spraw zagranicznych Stolicy Apostolskiej. Jego obecność tutaj z nami jest szczególnym przejawem wrażliwości Ojca Świętego na potrzeby Ukrainy, czasem słuchania i modlitwy. Jesteśmy wdzięczni Stolicy Apostolskiej za wszystko, co robi dziś na polu dyplomatycznym, aby powstrzymać rosyjskiego niesprawiedliwego agresora.

Polscy biskupi na Ukrainie

- Przeżywaliśmy też wizytę Episkopatu Polski, na czele z jego przewodniczącym abp. Stanisławem Gądeckim. Jesteśmy wdzięczni braciom i siostrom z katolickiej Polski, którzy modlą się i pomagają Ukrainie. Widzieliśmy, jak Polacy w centrum Warszawy na chodnikach modlili się na kolanach, z różańcem w ręku. Szczerze dziękuję wszystkim, którzy dziś modlą się i wspierają Ukrainę i wyrażają solidarność z naszym narodem. Boże, błogosław Ukrainę, błogosław nasze ukraińskie wojsko, przyjmij w swoje objęcia niewinne ofiary, które zakończyły już ziemskie życie. Błogosław wszystkim ofiarom tej wojny i daj Ukrainie zwycięstwo - powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk o wizycie abp. Gallaghera i polskich biskupów. „To ważne wydarzenie”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.