Polscy biskupi spotkali się w Kijowie z abp Szewczukiem i abp Gallagherem

Polscy biskupi spotkali się w Kijowie z abp Szewczukiem i abp Gallagherem
Fot. EpiskopatNews / flickr.com
KAI / tk

Przebywająca na Ukrainie z wizytą solidarności delegacja KEP z jej przewodniczącym abp Stanisławem Gądeckim odwiedziła 19 maja Kijów, jak również męczeńskie miasta Irpiń i Buczę.

W stolicy Ukrainy Polscy biskupi spotkali się m.in. ze zwierzchnikami: Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) – arcybiskupem Światosławem Szewczukiem i Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU) – metropolitą kijowskim i całej Ukrainy Epifaniuszem, jak również z sekretarzem ds. stosunków z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp. Paule Richardem Gallagherem.

Ważna wizyta polskich biskupów

W skład delegacji, obok metropolity poznańskiego, wchodzą jeszcze prymas Polski metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak i sekretarz episkopatu, metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Media ukraińskie, zwłaszcza kościelne, zwracają uwagę, że jest to pierwsza, tak wysokiej rangi delegacja krajowej konferencji biskupiej, jaka odwiedziła Ukrainę od czasu rozpętania przez Rosję 24 lutego wojny w tym kraju.

Tego dnia goście z Polski udali się również do Irpinia i Buczy – miast w obwodzie kijowskim, które najbardziej ucierpiały wskutek napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę w marcu br. Mogli tam zobaczyć na własne oczy skutki tych działań. W Buczy przed wspólnym grobem, do którego okupanci wrzucili ciała zamordowanych przez siebie bezbronnych mieszkańców, pomodlili się za ofiary terroru rosyjskiego.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Polscy biskupi spotkali się w Kijowie z abp Szewczukiem i abp Gallagherem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.