Abp Szewczuk: papież wkrótce przyjedzie na Ukrainę

Abp Szewczuk: papież wkrótce przyjedzie na Ukrainę
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / ml

Papież Franciszek może w najbliższej przyszłości przyjechać na Ukrainę – zapowiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szeczwuk podczas Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa.

Poinformował, że kilka tygodni temu miał możliwość osobiście poinformować papieża Franciszka o sytuacji na Ukrainie. – Jest bardzo zatroskany losem zwykłem ludzi. Tych, którzy dzisiaj mogą być nie w pełni słyszani – zaznaczył zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, cytowany przez służby prasowe Forum.

Odnośnie do przyjazdu papieża zaznaczył, że ma „dobre wiadomości”. – Spodziewamy się, że jego wizyta na Ukrainie się odbędzie – powiedział abp Szewczuk. Ujawnił, że choć nie została jeszcze zapowiedziana, to już trwają do niej przygotowania. Dodał, że będzie ona „potężnym znakiem wsparcia” dla ukraińskiego narodu i państwa.

O zbliżającej się wizycie Franciszka na Ukrainie mówił w rozmowie z KAI we wrześniu br. abp Mieczysław Mokrzycki. - Dowiedziałem się, że Ojciec Święty planuje taką wizytę w następnym roku – ujawnił wówczas łaciński metropolita lwowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: papież wkrótce przyjedzie na Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.