Abp Wiktor Skworc: patrząc na Maryję, chrześcijanin nie traci orientacji

Abp Wiktor Skworc: patrząc na Maryję, chrześcijanin nie traci orientacji
(fot. Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie Wisła Jawornik / YouTube.com)
KAI / ml

Patrząc na Maryję, chrześcijanin nie traci orientacji - to słowa, które skierował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do wiernych zebranych w kościele w Szczucińsku w Kazachstanie. Podczas Eucharystii ogłoszono świątynię sanktuarium Maryi Królowej Rodzin.

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii podczas której kościół w Szczucińsku ogłoszono sanktuarium Maryi, Królowej Rodzin. Podczas Mszy św. wygłosił także homilię.
- To właśnie patrząc na Maryję chrześcijanin nie traci orientacji, bo kiedy przyzywa z zaufaniem imienia Maryi staje się, jak mówi prorok Izajasz potomstwem Bożego ludu, pobłogosławionym przez Pana; staje się bratem Syna Maryi, która idzie pierwsza w pielgrzymce wiary - mówił metropolita katowicki podczas Eucharystii sprawowanej w Szczucińsku.
- Tu, w Szczucińsku, Maryja jako Królowa Rodzin będzie dla was punktem orientacyjnym; punktem odniesienia w zmaganiach o takie wartości jak zachowanie małżeńskiej przysięgi wierności, trwałości małżeństwa i rodziny; troski o każde poczęte i urodzone życie oraz o to, aby każde małżeństwo i rodzina stawały się Domowy Kościołem, w którym każde dziecko nauczy się dwóch podstawowych relacji, odniesień do Boga i drugiego człowieka, do bliźniego - dodał hierarcha.
Podczas Eucharystii abp Skworc podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do dzieła powstania sanktuarium w Szczucińsku. Szczególne słowa wdzięczności skierował do ks. Rafała Lara z archidiecezji katowickiej, który od 11 lat posługuje w Kazachstanie. - Wyrażam radość i satysfakcję z faktu, że Boża Opatrzność tak pokierowała sprawami w Szczucińsku, iż kapłan archidiecezji katowickiej - ks. Rafał - mógł być narzędziem materialnego i duchowego budowania tego sanktuarium - mówił metropolita katowicki.
Abp Skworc wyraził także nadzieję, że dzięki powstałemu sanktuarium "macierzyńskie oddziaływanie Maryi będzie mocniejsze i skuteczniejsze", a dzięki niemu "tutejsze rodziny będą się stawały coraz bardziej Domowymi Kościołami".
W dniach od 11 do 15 września abp Wiktor Skworc przebywa z wizytą w Kazachstanie. Uczestniczy tam w dniach formacji pastoralnej kapłanów archidiecezji Astana. Ogłosił także decyzję ustanowienia sanktuarium Maryi Królowej Rodzin w Szczucińsku. Hierarcha odwiedzi także Administraturę Apostolską w Atyrau.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Wiktor Skworc: patrząc na Maryję, chrześcijanin nie traci orientacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.