Aleppo: świetlica dla dzieci - współpraca Caritas Polska i Fundacji Św. Mikołaja

Aleppo: świetlica dla dzieci - współpraca Caritas Polska i Fundacji Św. Mikołaja
(fot. depositphotos.com)
KAI / kk

Dzięki funduszom zebranym przez Fundację Świętego Mikołaja świetlica as-Sulajmanijji w Aleppo wspierana przez Caritas Polska przyjmuje codziennie ponad 80 dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

Nauczyciele prowadzą zajęcia z matematyki, języka angielskiego i języka arabskiego. W soboty są inicjowane również inne aktywności, jak zajęcia plastyczne, seans filmowy czy zabawy sportowe.

Delegacja Caritas Polska wraz z dyrektorem ks. Marcinem Iżyckim odwiedziła placówkę dwukrotnie: w listopadzie 2018 i kwietniu 2019 roku.

- Głównym celem świetlicy jest pomoc potrzebującym uczniom - powiedziała Aline Mardlly, 21-letnią kierowniczka świetlicy - W ostatnim czasie poziom edukacji w Syrii bardzo się pogorszył przede wszystkim ze względu na toczący się konflikt. Wielu rodziców nie stać na opłacenie korepetytora, który wsparłby ich dzieci w nauce i rozwoju.

Projekt "Świetlica edukacyjna w as-Sulajmanijji w Aleppo" jest inicjatywą realizowaną przez Caritas Polska i Fundację Świętego Mikołaja. Środki na świetlicę zostały zebrane przez Fundację Świętego Mikołaja.

Wesprzyj działalność Caritas Polska w Syrii:

- wysyłając SMS charytatywny o treści SYRIA pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT)

- przesyłając przelew na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SYRIA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Aleppo: świetlica dla dzieci - współpraca Caritas Polska i Fundacji Św. Mikołaja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.