Amerykańscy biskupi przeciwni "Ustawie o równości". Hierarchowie wystosowali list do Kongresu

Amerykańscy biskupi przeciwni "Ustawie o równości". Hierarchowie wystosowali list do Kongresu
fot. Depositphotos
USCCB / pk

Pięciu przewodniczących komisji Konferencji Episkopatu USA (USCCB) napisało list do członków amerykańskiego Kongresu, aby wyrazić sprzeciw wobec "Ustawy o równości" (H.R. 5), nad którą jeszcze w tym tygodniu ma głosować Izba Reprezentantów - taką informację podano na oficjalnej stronie USCCB.

Amerykańscy biskupi w swoim liście przestrzegają przed zagrożeniami, jakie "ustawa o równości" stwarza zarówno wobec ludzi wierzących jak i niewierzących. Według amerykańskich hierarchów miałyby ona negatywnie wpływać na takie sfery życia jak działalność organizacji charytatywnych, opieki zdrowotnej, finansowanie aborcji z kieszeni podatników, a także organizację zawodów sportowych i ich związek z płcią.

DEON.PL POLECA"Każda osoba jest stworzona na obraz Boga i powinna być odpowiednio traktowana, z szacunkiem i współczuciem. To zaangażowanie znajduje odzwierciedlenie w charytatywnej posłudze Kościoła wszystkim ludziom, bez względu na rasę, religię czy jakiekolwiek inne cechy. Oznacza to, że musimy szanować prawo każdej osoby do pracy zarobkowej wolnej od niesprawiedliwej dyskryminacji lub prześladowania oraz do podstawowych dóbr potrzebnych do życia i rozwoju. Oznacza to również, że należy szanować ludzi o różnych przekonaniach" - czytamy w liście.

Biskupi doprecyzowują:

"(Ustawa o równości) reprezentuje narzucenie przez Kongres nowatorskich i prowadzących do podziałów poglądów na temat «płci» jednostkom i organizacjom. Obejmuje to odrzucanie różnic seksualnych i fałszywe przedstawianie «płci»  jako wyłącznie konstrukcji społecznej. Jednakże, jak zauważył Papież Franciszek, «płeć biologiczną i społeczno-kulturową rolę płci można rozróżnić, ale nie można ich rozdzielić». «Jedną rzeczą jest rozumieć ludzką słabość i złożoność życia, a inną akceptować ideologie, które próbują rozdzielić nierozłączne aspekty rzeczywistości». Niestety, ustawa ta może być również interpretowana jako obejmująca nakaz aborcji, naruszenie cennych praw do życia i sumienia".

Z listu biskupów USCCB wynika, że "Ustawa o równości" - zamiast sprzeciwiać się dyskryminacji - wpłynie na powstanie jeszcze większych podziałów w amerykańskim społeczeństwie.

List, który w języku angielskim dostępny jest pod tym linkiem, podpisali: bp Michael C. Barber SJ, abp Paul S. Coakley, abp Timothy Cardinal Dolan, bp David A. Konderla oraz abp  Joseph F. Naumann.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Amerykańscy biskupi przeciwni "Ustawie o równości". Hierarchowie wystosowali list do Kongresu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.