Amerykański arcybiskup nowym nuncjuszem Australii

Amerykański arcybiskup nowym nuncjuszem Australii
Fot. MissioCZ / YouTube.com
KAI / tk

Papież Franciszek mianował nuncjuszem apostolskim w Australii arcybiskupa Charlesa Daniela Balvo, dotychczas nuncjusza apostolskiego w Republice Czeskiej – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Charles Daniel Balvo urodził się 29 czerwca 1951 r. w Brooklynie w stanie Nowy Jork. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1976 r. i został inkardynowany do archidiecezji nowojorskiej. Jest specjalistą w zakresie prawa kanonicznego. 1 marca 1987 r. wstąpił do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, pracując następnie w przedstawicielstwach watykańskich w Ghanie, Ekwadorze, Chile, Czechach, Jordanii i na Litwie. Po powrocie do Watykanu pracował w Sekcji ds. Stosunków z Państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

1 kwietnia 2005 r. Jan Paweł II mianował go arcybiskupem tytularnym i nuncjuszem apostolskim w Nowej Zelandii i kilku małych państewkach wyspiarskich na Oceanie Spokojnym – była to jedna z ostatnich decyzji umierającego papieża. Sakrę nowy hierarcha przyjął 29 czerwca tegoż roku. W latach 2006-07 do powyższych krajów doszły jeszcze 3 dalsze, tak iż dyplomata reprezentował papieża łącznie w 11 państwach: Nowej Zelandii oraz na wyspach: Fidżi, Marshalla, w Federalnych Stanach Mikronezji, na Vanuatu, Tonga, Kiribati, Palau, Wyspach Cooka, na Samoa i Nauru. Był ponadto delegatem apostolskim dla Obszaru Pacyfiku.

16 stycznia 2013 r. Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Kenii a także stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy Biurach Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska i Osiedli Ludzkich (UNEP, UN Habitat), mających siedzibę w Nairobi. 21 grudnia 2013 r. Papież Franciszek mianował go także nuncjuszem w Sudanie Południowym, a 21 września 2018 w Republice Czeskiej.

Zna języki: angielski, włoski, francuski, hiszpański i czeski.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Amerykański arcybiskup nowym nuncjuszem Australii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.