Papież do zakonników: noście spodnie i nie obgadujcie się

Papież do zakonników: noście spodnie i nie obgadujcie się
Fot. Global News / YouTube.com
PAP / tk

- Noście spodnie i miejcie odwagę powiedzieć prosto w twarz, co myślicie, a nie obgadujcie – powiedział papież Franciszek podczas spotkania z delegacją zakonu Teatynów.

Po raz kolejny w ostatnich latach zwrócił uwagę na zjawisko "gadulstwa" we wspólnotach kościelnych.

DEON.PL POLECAPapież o zakonnikach

Teatyni, czyli przedstawiciele założonego w XVI wieku we Włoszech zakonu opartego na regule Świętego Augustyna usłyszeli od papieża w czasie audiencji w Watykanie: "Największą zarazą we wspólnocie zakonnej jest to, że bracia nie troszczą się o siebie nawzajem, a zamiast tego zaczyna się gadulstwo. Proszę, zrezygnujcie z wszelkiego gadulstwa".

- Jesteście mężczyznami konsekrowanymi, ludźmi Ewangelii, ale mężczyznami. Jeśli masz coś do powiedzenia, noś spodnie i miej odwagę powiedzieć coś prosto w twarz albo milczeć - podkreślił Franciszek.

Przestrzegał przed tworzeniem "grupek" w zakonie i ocenił, że jest to "duchowość kornika", która powoduje, że wspólnota zakonna traci siłę.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież do zakonników: noście spodnie i nie obgadujcie się
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.