Andrea Bocelli: świąteczny album zainspirowany nauczaniem papieża Franciszka

Andrea Bocelli: świąteczny album zainspirowany nauczaniem papieża Franciszka
Andrea Bocelli (fot. Andrea Bocelli / YouTube.com)
KAI / tk

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli opublikował niedawno wspólnie ze swoimi dziećmi świąteczny album z okazji Bożego Narodzenia. W rozmowie z gazetą „Irish Time” artysta powiedział, że inspiracją do nagrania tego był w znacznej mierze papież Franciszek i jego nauczanie.

- Złożyło się na to „wiele powodów, ale dla mnie najważniejszy jest fakt, że łączę to z papieskim nauczaniem o rodzinie - powiedział Bocelli i ubolewał, że rodzina, najważniejsza komórka społeczeństwa, jest dziś „atakowana ze wszystkich stron”. W tym kontekście przypomniał niepokój papieża, że rodzina jest zagrożona „przez różne ideologie”.

W opublikowanym jesienią świątecznym albumie światowej sławy śpiewak nagrał wraz ze swoim synem, 25-letnim Matteo i 10-letnią córką Virginią klasyczne utwory światowe związane z Bożym Narodzeniem. - Gdy nasze wytwórnie zwróciły się do mnie z propozycją nagrania płyty nawiązującej do Bożego Narodzenia, pomyślałem, że to wspaniały pomysł i chciałem, aby było to jak najbardziej interesujące - przyznał śpiewak.

Bocelli powiedział, że zawsze starał się przekazywać swoim dzieciom oraz innym ludziom, „że w Bożym Narodzeniu możemy odnaleźć sens życia. To czas, gdy jesteśmy razem, możemy się zastanowić nad sensem życia i jego wartością”. Przyznał, że najważniejszym momentem święta jest ten, kiedy wraz z całą rodziną idą na świąteczną Mszę świętą.

DEON.PL POLECA

64-letni katolik Andrea Bocelli śpiewał przed papieżem Franciszkiem podczas światowego spotkania rodzin w 2018 roku w Dublinie. Występował również przed Janem Pawłem II i Benedyktem XVI.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Andrea Bocelli: świąteczny album zainspirowany nauczaniem papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.