Anglikańscy biskupi wzywają do czynnego udziału w wyborach

Anglikańscy biskupi wzywają do czynnego udziału w wyborach
(fot. youtube.com)
KAI / sz

Biskupi anglikańscy wezwali do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii oraz do zachęcania innych, aby uczynili to samo. Zaapelowali przy tym o odrzucenie cynizmu i obojętności przy podejmowaniu decyzji politycznych. Przedterminowe wybory na Wyspach odbędą się w czwartek 8 czerwca.

Organizowanie platform spotkań dla kandydatów, bycie wolontariuszami dla nich lub po prostu pójście na głosowanie - to niektóre propozycje, jakie przedstawili dwaj arcybiskupi Kościoła Anglii: Justin Welby z Canterbury i John Sentamu z Yorku. Ich wspólne oświadczenie odczytano kilka dni temu we wszystkich parafiach oraz we wszystkich anglikańskich kapelaniach szpitalnych i uniwersyteckich.

DEON.PL POLECADokument ten przypomina, że zbliżające się wybory, które odbędą się tuż przed rozpoczęciem rozmów w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, "będą przeżywane w kontekście głębokich problemów dotyczących naszej tożsamości". Zdaniem autorów z "wartości brytyjskich i chrześcijańskich" najlepsze są "oświata i ubezpieczenia społeczne dla wszystkich, przyjmowanie obcokrajowców w potrzebie i poszanowanie różnych tożsamości religijnych".

Na zakończenie swego przesłania obaj arcybiskupi poprosili, aby nowy parlament, który zostanie wybrany, "poprawił wykształcenie religijne obywateli", gdyż "założenia sekularyzacji nie są budzącym zaufanie przewodnikiem do zrozumienia, jak działa świat ani nie pozwalają nam zrozumieć ważności wiary w życiu innych osób".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Anglikańscy biskupi wzywają do czynnego udziału w wyborach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.