Kapitan lotnictwa mianowany biskupem

Kapitan lotnictwa mianowany biskupem
(fot. shutterstock.com / youtube.com)
KAI / sz

Ojciec Święty mianował 56-letniego ks. Bernarda E. Shlesingera III, biskupem pomocniczym archidiecezji Atlanta w stanie Georgia, przydzielając mu stolicę tytularną Naiera.

Przed wstąpieniem do seminarium duchownego był on kapitanem sił powietrznych USA i pilotem wielkich samolotów transportowych C-130 Hercules. Dotychczas nowy biskup był ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego św. Karola Boromeusza w Filadelfii.

DEON.PL POLECA
Biskup nominat urodził się 17 grudnia 1960 roku w Waszyngtonie. W 1983 roku uzyskał bakalaureat z inżynierii rolniczej, a następnie wstąpił do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i był pilotem wielkich samolotów transportowych C-130 Hercules, osiągając stopień kapitana.

W 1990 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego, studiując w Waszyngtonie, a następnie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1992-1996). 22 czerwca 1996 roku przyjął święcenia kapłańskie, stając się księdzem diecezji Raleigh (Karolina Północna).

Następnie pracował w duszpasterstwie, w tym w duszpasterstwie powołaniowym. Od 2013 roku był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym św. Karola Boromeusza w Filadelfii. Był także przewodniczącym rady kapłańskiej diecezji Raleigh.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kapitan lotnictwa mianowany biskupem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.