"Przez Maryję Bóg chce dać światu pokój"

"Przez Maryję Bóg chce dać  światu pokój"
(fot. youtube.com)
KAI/ ed

Najświętsza Maryja Panna jest najlepszą przewodniczką. Przez Nią Bóg chce ofiarować ludzkości pokój - podkreślił abp Henryk Hoser.

W setną rocznicę objawień fatimskich biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystościom odpustowym w prowadzonym przez wspólnotę Chemin-Neuf ośrodku duszpasterskim w Mistowie. Do tego wydarzenia wierni przygotowywali się przez trzy dni, poprzez modlitwę o uzdrowienie oraz procesję fatimską połączoną z aktem Zawierzenia Maryi.

Poznaj treść tajemnic fatimskich >> 

W homilii abp Hoser zwrócił uwagę na profetyczną rolę objawień maryjnych które wpisują się w apokaliptyczną wizję św. Jana Apostoła. - Wchodząc w nasze życie Maryja ukazuje obraz Boga zatroskanego o losy człowieka, który chce chronić ludzkość przed zagładą. Wyrazem tego są między innymi objawienia w Fatimie, w których Matka Boża apeluje o nawrócenie, przestrzegając jednocześnie przed błędami, które będzie rozprzestrzeniała Rosja, a które pociągną za sobą śmierć milionów osób.

Współcześnie jednym z ich owoców jest neomarksizm - ideologia odciągająca ludzi od Boga, zaprzeczająca Jego istnieniu. Jak często słyszymy, że wiara przeciwstawia się postępowi, a więc jest ciemnogrodem zaś ten kto ją wybiera nazywany jest człowiekiem zacofanym. Spotykamy się z tym także w naszym kraju - zwrócił uwagę duchowny.

Objawienia nie wystarczą, by zostać świętymi >>

Biskup warszawsko-praski podkreślił, że ostateczne zwycięstwo będzie należało do Boga. Przyjdzie ono w znaku "Niewiasty Obleczonej w Słońce z księżycem pod stopami" czyli Najświętszej Maryi Panny. - Szanujmy Jej obecność wśród nas, ponieważ jest Ona żywą monstrancją Jezusa Chrystusa, którego w sobie nosiła, którego wraz z Józefem wychowała, a teraz jest Królową nieba i ziemi. Dysponuje zatem ogromną władzą - oświadczył abp Hoser.

Przekonywał, że jeśli ludzie podejmą wezwanie Maryi i nawrócą się do Boga, wówczas w ich sercach, domach, rodzinach i miejscach pracy zapanuje prawdziwy pokój. - Jedyną przeszkodą niepokonalną dla Jezusa jest nasza ludzka wolność. Człowiek może Boga odrzucić i często to robi. Wykorzystajmy zatem dary Boga - zaapelował.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Przez Maryję Bóg chce dać światu pokój"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.