Angola: biskup wskazuje na wysoki poziom prostytucji i narkomanii

Angola: biskup wskazuje na wysoki poziom prostytucji i narkomanii
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Biskup wschodnioangolskiej diecezji Lwena – Jesús Tirso Blanco SDB przestrzegł przed szybko rosnącymi patologiami wśród tamtejszej młodzieży.

Pochodzący z Argentyny 62-letni obecnie hierarcha wskazał, że w Angoli występuje bardzo wysoki poziom prostytucji i narkomanii, dodając, że równie groźnym zjawiskiem jest postępujący w miejscowym społeczeństwie alkoholizm.
Musimy patrzeć na te zjawiska wzrokiem miłosierdzia i podejmować działania służące pomocy osobom uzależnionym – powiedział bp Blanco.

Patologie te nasilają się wraz z widocznym w tym afrykańskim kraju kryzysem gospodarczym – zauważył biskup, pracujący w Angoli od ponad 20 lat. Jego zdaniem prostytucja jest postępującym zjawiskiem w tutejszym społeczeństwie, do czego częściowo przyczynił się kryzys, który doświadczyło wiele rodzin.

DEON.PL POLECA
Ordynariusz Lweny zaznaczył, że aby przeciwdziałać coraz bardziej szerzącemu się wśród młodych zjawisku nadmiernego spożywania alkoholu i narkomanii, konieczne są “bardzo pilne działania”. "Musimy patrzeć na te zjawiska wzrokiem miłosierdzia i podejmować działania służące pomocy osobom uzależnionym" – dodał bp Blanco.

W ponad 28-milionowej ludności Angoli przeważają młodzi ludzie. Większość z nich po 2014 r., kiedy w kraju tym rozpoczął się kryzys, ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Poziom bezrobocia wynosi tam prawie 30 proc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Angola: biskup wskazuje na wysoki poziom prostytucji i narkomanii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.