Angola: biskupi posadzili las "Laudato si’". Hierarchowie posadzili 400 drzew

Angola: biskupi posadzili las "Laudato si’". Hierarchowie posadzili 400 drzew
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Biskupi Angoli stworzyli las, nazwany "Laudato si’", w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszki z tej encykliki o ochronę środowiska naturalnego.

Przy okazji sesji plenarnej konferencji episkopatu, jaka odbyła się w dniach 6-14 marca, hierarchowie posadzili 400 drzew różnych gatunków w archidiecezji Lubango na południu kraju. Każdy z biskupów posadził 20 drzew.

Metropolita Lubango abp Gabriel Mbilingi podkreślił, że trzeba chronić Ziemię, aby uchronić ją przed dramatycznymi konsekwencjami działań człowieka. Skrytykował także nieuporządkowane wykorzystywanie zasobów naturalnych, kłusownictwo, pożary lasów, wycinanie drzew, zanieczyszczanie wody i wyrzucanie produktów toksycznych niepoddanych recyklingowi. Wszystkie wymienione działania "niszczą nasze środowisko" - stwierdził abp Mbilingi.

Podkreślił, że obowiązkiem Kościoła katolickiego jest przypominanie społeczeństwu jego odpowiedzialności za zachowanie środowiska naturalnego, będącego rezultatem ponad tysiąca miliardów lat ewolucji.

Paula Francisco, angolska minister środowiska z zadowoleniem przyjęła powstanie nowego lasu, który jest częścią planu dostosowania się do zmian klimatycznych i pozwoli zmniejszyć negatywne skutki pustynnienia, suszy i degradacji ziem uprawnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Angola: biskupi posadzili las "Laudato si’". Hierarchowie posadzili 400 drzew
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.