Anna Dymna w roli św. Siostry Faustyny

KAI / drr

- Jak się czyta "Dzienniczek", to widzi się, jak okropnie ważna jest wiara - mówiła Anna Dymna w czasie promocji audiobooka "Dzienniczka". Aktorka użyczyła głosu św. Siostrze Faustynie, a Krzysztof Globisz - Panu Jezusowi. Muzyczne tło stanowią utwory Wojciecha Kilara.

22 maja w auli Akademii Ignatianum w Krakowie zaprezentowano audiobook "Dzienniczka". Zapiski św. Siostry Faustyny czyta Anna Dymna. - W życiu nie przeczytałam czegoś podobnego" - mówiła aktorka zwracając uwagę na wielką wiarę i upór św. Siostry Faustyny. - Jak się czyta ten "Dzienniczek", to widzi się, jak okropnie ważna jest wiara. Widzę to też na co dzień. Człowiek, który stracił wiarę nie widzi sensu, nie ma w ogóle siły, żeby żyć" - dodała.

DEON.PL POLECAAktorka podkreśliła, że praca nad audiobookiem była bardzo trudna, bo tekst "Dzienniczka" jest specyficzny. Próbowała wczuć się w sytuacje i emocje, które przeżywała s. Faustyna, aby dobrze przeczytać widzenia czy wiersze mistyczki. Aktorka zaznaczyła, że ta lektura wpłynęła na nią osobiście. "Mnie najwięcej siły dają takie osoby, jak Faustyna" - mówiła Dymna po dwukrotnej lekturze "Dzienniczka" i żałowała, że nie mogła poznać zakonnicy osobiście.

Nieco łatwiejszą rolę miał Krzysztof Globisz, który użyczył głosu Panu Jezusowi. - To jest opowieść o oswojeniu. Pan Jezus jest oswojony - jest tak przybliżony do człowieka, że staje się jego prawdziwym pomocnikiem. On naszym, a nie my Jego - mówił aktor i dodał, że "Dzienniczek" bardzo długo leżał w jego domu na kuchennym stole, czyli miejscu, gdzie kładzie rzeczy ważne, do których często wraca.

Praca nad audiobookiem trwała dwa lata. Dedykowaną muzykę zgodził się skomponować Wojciech Kilar, ale już nie zdążył. Twórcy audiobooka wykorzystali inne utwory kompozytora - m.in. "Missa pro pace" czy motywy z filmu "Faustyna".

Audiobook "Dzienniczka" ukazał się nakładem wydawnictwa Misericordia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Na wydawnictwo składają się cztery płyty CD a łączny czas nagrania to 26 godzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Anna Dymna w roli św. Siostry Faustyny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.