Apel dominikanina: Bracie kapłanie! Jeśli tak robisz, działasz przeciw jedności Kościoła i stajesz się apostatą

Apel dominikanina: Bracie kapłanie! Jeśli tak robisz, działasz przeciw jedności Kościoła i stajesz się apostatą
(fot. depositphotos.com)
Paweł Koniarek OP / facebook.com / sz

"Zgłaszajcie to biskupowi, albo od razu do Nuncjatury!" - prosi również wiernych, jeśli byli świadkami podobnych sytuacji podczas Mszy Świętej.

Na facebookowym profilu Pawła Koniarka OP znalazł się wpis o bardzo niepokojącej praktyce niektórych księży. Dominikanin z Gdańska postanowił wyjaśnić wiernym, dlaczego jest to niebezpieczne zjawisko i jak mogą reagować, gdy w ich parafii dojdzie do podobnej sytuacji:

Słyszę już kolejny raz niestety, że są w Polsce księża, którzy podczas kanonu Mszy św. nie wymieniają imienia papieża Franciszka...

Zasadniczo nie powinno się dawać wiary plotkom. Jednak, są też takie wirusy, w które z całą mocą trzeba uderzać, jak tylko pojawiają się ich nikłe symptomy.

Ludziska! Jeśli na Eucharystii, w której uczestniczyliście, prezbiter nie wspomniał imienia obecnego papieża, to albo ma kłopoty z pamięcią (można go wesprzeć witaminami lub konsultacją medyczną), albo byliście świadkami poważnego przewinienia. Zgłaszajcie to biskupowi, albo od razu do Nuncjatury!

Potrzebę wymieniania imion papieża i lokalnych biskupów wprowadzono, aby wiedzieć, kto "jest nasz" , wierzy "jak my" i jest z nami w "jednym, świętym, powszechnym Kościele katolickim".

Bracie kapłanie! Jeśli nie wymieniasz imienia papieża Franciszka w kanonie mszy, działasz przeciw jedności Kościoła i stajesz się (mimowolnie?) apostatą. W przeszłości miałbyś duuuuże problemy...! Na szczęście obecny Pontifex jest niezwykle pokornym człowiekiem.

Słyszę już kolejny raz niestety, że są w Polsce księża, którzy podczas kanonu Mszy św. nie wymieniają imienia papieża...

Opublikowany przez Paweł Koniarek Czwartek, 28 marca 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Apel dominikanina: Bracie kapłanie! Jeśli tak robisz, działasz przeciw jedności Kościoła i stajesz się apostatą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.