Apel zwykłych księży codziennie zbiera coraz więcej podpisów. Już nie tylko księży

Apel zwykłych księży codziennie zbiera coraz więcej podpisów. Już nie tylko księży
(fot. depositphotos.com)
7 miesięcy temu
wiez.com.pl / jb

W czwartek, 29 października, informowaliśmy o powstałym z inicjatywy ks. Krzysztofa Niedałtowskiego "apelu zwykłych księży". To list duchownych, którzy sprzeciwiają się m.in. używaniu religii do celów politycznych, nierównemu traktowaniu kobiet i mężczyzn, dyskryminacji i ksenofobii. 

>> TUTAJ przeczytasz pełną treść

"Chcemy wyrazić nasze stanowisko w kilku sprawach, które budzą gniew i bunt Was, protestujących. My też mówimy NIE wobec nadużyć polityków i grzechów Kościoła – naszych grzechów" - czytamy w nim. "W imię EWANGELII powinniśmy niezwłocznie skończyć z używaniem religii do celów politycznych i porzucić przekonanie, że rozstrzygnięcia prawne mogą przynieść trwałą zmianę wrażliwości sumień, czego pragniemy głosząc Ewangelię" - apelują.

Początkowo podpisało się pod nim dwudziestu siedmiu duchownych, teraz jest ich już ponad stu dwudziestu, jak informuje "Więź". Inicjatorzy pomysłu postanowili poszerzyć możliwość składania podpisów poprzez zachętę do tego sióstr zakonnych i duchownych chrześcijańskich Kościołów.

Można to zrobić, pisząc na adres listksiezy@gmail.com.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
27,93 zł
39,90 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Apel zwykłych księży codziennie zbiera coraz więcej podpisów. Już nie tylko księży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.