Adam Szustak OP: to jest mój ostateczny apel

Adam Szustak OP: to jest mój ostateczny apel
(fot. Langusta na Palmie)
Logo źródła: Langusta na palmie Adam Szustak OP

"Jeszcze raz się odniosę do tego co się dzieje, bo jest jeden aspekt, na którym mi bardzo zależy i chciałbym wam trochę o nim powiedzieć" - mówi Adam Szustak OP w najnowszym filmie.

Jest wśród was wiele takich osób, które w wyniku różnych rzeczy, różnego rodzaju postaw czy zachowań Kościoła, albo w wyniku tego, co się teraz dzieje, macie poczucie, że trzeba ten Kościół zostawić.

Niektórzy czują się przyparci do muru po tym jak powiedziałem, że nienawidzę Kościoła. Tak, nie wycofuję się z tego. Nienawidzę tej części Kościoła, tej warstwy, sposobu funkcjonowania, który nie jest ewangeliczny, a jest polityką czy grą interesów.

Rozumiem wasze doświadczenie i decyzje, gdy niektórzy chcą się całkowicie zdystansować od Kościoła.

Chcę wam powiedzieć dwie rzeczy. Kościół, który znam, to najpiękniejsze miejsce na Ziemi. To najpiękniejsza wspólnota na Ziemi. Jeżdżę od kilkunastu lat po całym świecie, widziałem wszystkie możliwe wersje Kościoła. I tak, jest na świecie bardzo dużo złej wersji Kościoła, księży, którzy są urzędnikami, egoistami - sam często się tak zachowuję, jest dużo katolików, którzy nie są świadectwem. Ale uwaga! Znacznie więcej jest pięknego Kościoła. Byłem w tylu przepięknych parafiach, widziałem tylu niesamowitych księży, którzy robią wspaniałą robotę, tyle niesamowitych zakonnic, świeckich i wspólnot przez nich budowanych.

To jest mój ostateczny apel. Nie opuszczajcie Kościoła. Nie odcinajcie się od najpiękniejszej wspólnoty, która jest w świecie, bo to Pan Jezus dał nam ten Kościół.

Posłuchaj:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

„Nazwałem tę książkę Górą obietnic, ponieważ w tym wyrażeniu kryje się dla mnie bardzo istotna perspektywa odczytania Dziesięciu przykazań. Zwykliśmy przykazania traktować jako zbiór nakazów i zakazów, pouczeń i wskazówek, które mają kształtować życie człowieka...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: to jest mój ostateczny apel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.