Aplikacja „Drogowskaz” podpowiada godziny mszy i nabożeństw

Aplikacja „Drogowskaz” podpowiada godziny mszy i nabożeństw
depositphotos.com
PAP/youtube/dm

Aplikacja „Drogowskaz”, uruchomiona kilka lat temu jako aplikacja mobilna archidiecezji poznańskiej, niebawem ma wskazywać lokalizacje kościołów oraz godziny mszy i nabożeństw w całej Polsce. Już teraz serwis działa na terenie kilku polskich diecezji poza Wielkopolską.

„Drogowskaz” został uruchomiony w 2017 roku w Poznaniu dzięki niemu archidiecezja poznańska była pierwszą w kraju z własną aplikacją mobilną. Serwis od początku zbierał w jednym miejscu dane o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach. 

W tej chwili "Drogowskaz" działa także w diecezjach: sosnowieckiej, ełckiej, świdnickiej oraz w polskiej misji katolickiej we Francji. Jego twórcy zapowiadają, że niebawem aplikacja obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. W tym celu uruchomili zbiórkę w serwisie Patronite.

Organizatorzy zbiórki zakładają, że dzięki zebranym pieniądzom do wakacji uda się im wprowadzić informacje z najbardziej popularnych letnich miejscowości turystycznych.

DEON.PL POLECA

W Polsce jest ok 11 tys. parafii i szacuje się, że jest ok. 35 tys. miejsc, w których odbywają się regularnie msze święte.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Aplikacja „Drogowskaz” podpowiada godziny mszy i nabożeństw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.