Aplikacja „Drogowskaz” podpowiada godziny mszy i nabożeństw

Aplikacja „Drogowskaz” podpowiada godziny mszy i nabożeństw
depositphotos.com
6 miesięcy temu
PAP/youtube/dm

Aplikacja „Drogowskaz”, uruchomiona kilka lat temu jako aplikacja mobilna archidiecezji poznańskiej, niebawem ma wskazywać lokalizacje kościołów oraz godziny mszy i nabożeństw w całej Polsce. Już teraz serwis działa na terenie kilku polskich diecezji poza Wielkopolską.

„Drogowskaz” został uruchomiony w 2017 roku w Poznaniu dzięki niemu archidiecezja poznańska była pierwszą w kraju z własną aplikacją mobilną. Serwis od początku zbierał w jednym miejscu dane o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach. 

W tej chwili "Drogowskaz" działa także w diecezjach: sosnowieckiej, ełckiej, świdnickiej oraz w polskiej misji katolickiej we Francji. Jego twórcy zapowiadają, że niebawem aplikacja obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. W tym celu uruchomili zbiórkę w serwisie Patronite.

Organizatorzy zbiórki zakładają, że dzięki zebranym pieniądzom do wakacji uda się im wprowadzić informacje z najbardziej popularnych letnich miejscowości turystycznych.

W Polsce jest ok 11 tys. parafii i szacuje się, że jest ok. 35 tys. miejsc, w których odbywają się regularnie msze święte.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Aplikacja „Drogowskaz” podpowiada godziny mszy i nabożeństw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.