Archidiecezja warszawska: o formie wizyty duszpasterskiej zdecydują proboszczowie

Archidiecezja warszawska: o formie wizyty duszpasterskiej zdecydują proboszczowie
(fot. cathopic.com)
7 miesięcy temu
PAP / ml

O formie wizyty duszpasterskiej w archidiecezji warszawskiej zdecydują sami proboszczowie, kierując się sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

W informacji przekazanej PAP we wtorek podano, że w archidiecezji warszawskiej decyzja o formie wizyty duszpasterskiej, która po świętach Bożego Narodzenia nazywana jest kolędą, będzie zależała od księży proboszczów.

Zwrócono uwagę, że posługując na miejscu, duchowni najlepiej znają realia swych parafii. W podejmowaniu decyzji proboszczowie będą kierować się także "opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi" – podano w komunikacie.

Wyjaśniono, że jedną z proponowanych form "może być zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii (np. bloku, sąsiedztwa) na wspólną mszę św. w kościele". Drugą może być "wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian", a "trzecią (zwłaszcza w parafiach wiejskich) może być wizyta w tradycyjnej formie".

Ustalenie zapadło podczas spotkania online kard. Kazimierza Nycza z przedstawicielami wszystkich dekanatów i wielu parafii archidiecezji warszawskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Archidiecezja warszawska: o formie wizyty duszpasterskiej zdecydują proboszczowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.