Arcybiskup Dublina: papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię

Arcybiskup Dublina: papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
3 lata temu
KAI / ml

Papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię - zapowiedział metropolita Dublina abp Diarmuid Martin. Papieska wizyta związana będzie z trwającym w dniach 21-26 sierpnia w irlandzkiej stolicy Światowym Spotkaniem Rodzin.

Program Spotkania obejmował będzie trzydniową konferencję o wartościach rodzinnych, sobotni festiwal rodziny, prawdopodobnie na stadionie Croke Park, zaś w niedzielę 26 sierpnia końcową Mszę św. pod przewodnictwem Franciszka - prawdopodobnie w parku Phoenix, gdzie w 1979 r. Mszę sprawował św. Jan Paweł II.

Abp Martin przyznał, że nie wie, czy papież odwiedzi także Irlandię Północną. - Pamiętajmy, że Franciszek ma 81 lat, a Jan Paweł II miał 60, więc liczba rzeczy, które może zrobić jest ograniczona - stwierdził hierarcha.

Ujawnił, że Franciszek chciałby odwiedzić więzienie i spotkać się z ubogimi (prawdopodobnie będą to bezdomni lub migranci).

Swój zamiar podróży do Irlandii papież potwierdził w październiku w rozmowie z irlandzkim komisarzem Unii Europejskiej Philem Hoganem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Arcybiskup Dublina: papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.