„Bądźcie siewcami ziarna pojednania i pokoju” – apelował papież do katolickiej młodzieży w Petersburgu

PAP / jk

Bądźcie siewcami ziarna pojednania i pokoju – zaapelował papież Franciszek do rosyjskiej młodzieży,  do której zwrócił się zdalnie. Słuchało go 400 uczestników spotkania katolickiej młodzieży Rosji,  które odbyło się  w Petersburgu w bazylice świętej Katarzyny.

Papież mówił: „Bądźcie siewcami małych nasion, które tej zimy wojny nie zakiełkują jeszcze w zamarzniętej ziemi, ale zakwitną w przyszłej wiośnie”. „Życzę wam, młodzi Rosjanie, powołania do bycia twórcami pokoju pośród tak wielu konfliktów, wśród tylu polaryzacji, które przychodzą ze wszystkich stron i które nękają nasz świat” – powiedział Franciszek, cytowany w sobotę przez portal Vatican News. Przytoczył swoje słowa z niedawnych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie: „Miejcie odwagę zastąpić lęki marzeniami; zastąpcie lęki marzeniami, nie bądźcie administratorami lęków, ale twórcami marzeń! Pozwólcie sobie na luksus snucia wielkich marzeń. Kiedy Bóg wzywa, nie możemy stać w miejscu, musimy wstać i spieszyć się, ponieważ świat, brat, cierpiący, ten, który stoi z boku i nie zna Bożej nadziei, musi ją otrzymać, musi otrzymać Bożą radość” – powiedział papież. Położył nacisk na znaczenie przymierza między pokoleniami, ponieważ „utrzymuje przy życiu historię i kulturę narodu”. Podkreślił też, jak ważne jest to, by być „znakiem nadziei, znakiem pokoju i radości, jak Maryja”. Naśladując jej pokorę, „wy także możecie zmienić historię, w której żyjecie” – wskazał papież młodym rosyjskim katolikom. „Tak, jak ludzie starsi marzą o demokracji i jedności narodów, młodzi prorokują i są powołani do bycia twórcami środowiska i pokoju”.

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

„Bądźcie siewcami ziarna pojednania i pokoju” – apelował papież do katolickiej młodzieży w Petersburgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.