Papież: Styl Boga to bliskość, współczucie i czułość

Papież: Styl Boga to bliskość, współczucie i czułość
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
KAI / tk

- Nie zapominajmy, że czułość jest jedną z cech Boga. Styl Boga to bliskość, współczucie i czułość – powiedział papież Franciszek podczas audiencji dla Sióstr z Instytutu Uczennic Jezusa Eucharystycznego oraz ich współpracowników.

- Przeciw epidemii «hiszpanki» – epidemia miłości – zaznaczył Franciszek, nawiązując do ofiarnej pracy zakonnic podczas śmiertelnej zarazy rozprzestrzeniającej się po naszym globie w latach 1918-1920.

"Styl Boga to bliskość, współczucie i czułość"

Papież zaznaczył, że to z adoracji Jezusa w Eucharystii wynikało ogromne zaangażowanie sióstr w przywrócenie ludziom ich godności poprzez działania „na płaszczyźnie materialnej, kulturalnej i duchowej”. - Miłość, jedność i miłosierdzie: co to znaczy? Adorować, służyć i wynagradzać. Napełniać czułością. Nie zapominajmy, że czułość jest jedną z cech Boga: styl Boga to bliskość, współczucie i czułość.

- Wypełnijmy czułością rany i pustki spowodowane przez grzech w człowieku i społeczeństwie, zaczynając od uklęknięcia przed Jezusem w Hostii i pozostania tam przez długi czas, nawet jeśli wydaje się, że nic nie czujemy, w cichym i ufnym zawierzeniu, ponieważ «Magister adest», «Mistrz tam jest!» – wskazał Franciszek.

DEON.PL POLECA

Mówiąc do sióstr, papież podziękował za ich ofiarną pracę charytatywną w bardzo trudnym czasie po I wojnie światowej oraz w trwającym wtedy okresie pandemii. - Przeciw epidemii «hiszpanki» – epidemia miłości. I to była wasza droga: troska o tych najbiedniejszych, najbardziej pogardzanych, najbardziej zmarginalizowanych członków Ciała Chrystusa. Zachęcam was do promowania ścieżek, które są inkluzywne i do przywracania godności ludzi w dziełach wam powierzonych – wezwał papież.

Instytut Uczennic Jezusa Eucharystycznego został założony w 1923 r. przez bp. Raffaello Delle Nocche oraz Lindę Machinę i Silvię Di Somma. Obecnie siostry z tego instytutu są na wszystkich kontynentach, pracują w parafiach, prowadzą szkoły i działalność charytatywną. Działania zakonnic idą w parze z modlitwą przed Jezusem w Eucharystii.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Żmuda Trzebiatowska

Droga do siebie nie jest prosta, ale masz w sobie wystarczająco siły, by ją przejść

Kim jest kobieta, którą jesteś? Jaka jest? Czego pragnie? Czy jest szczęśliwa i czuje się spełniona, przyjęta przez świat?...

Skomentuj artykuł

Papież: Styl Boga to bliskość, współczucie i czułość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.