Papież przyjął na audiencji prezydent Węgier, dwa dni po jej wizycie w Kijowie

Papież przyjął na audiencji prezydent Węgier, dwa dni po jej wizycie w Kijowie
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji w Watykanie prezydent Węgier Katalin Novak. Do spotkania doszło dwa dni po jej wizycie w Kijowie i spotkaniu z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Prezydent Novak uczestniczyła w środę w szczycie Platformy Krymskiej w Kijowie. Była to jej druga wizyta na Ukrainie od czasu objęcia przez nią urzędu w maju 2022 roku.

Szefowa państwa przybyła do Watykanu cztery miesiące po podróży papieża do Budapesztu.

Ich rozmowa w cztery oczy trwała 45 minut.

DEON.PL POLECA

Wśród prezentów, jakie otrzymał Franciszek było między innymi wino mszalne oraz ikona pochodząca z Zakarpacia, które odwiedziła Novak na początku swej wizyty na Ukrainie. Mieszka tam według różnych szacunków około 100 tys. etnicznych Węgrów. Ponadto prezydent podarowała papieżowi album fotograficzny dokumentujący jego podróż na Węgry w kwietniu tego roku.

W Watykanie poinformowano dziennikarzy, że na drugim egzemplarzu albumu, który Novak zabierze do kraju, Franciszek napisał następującą dedykację: "Dziękuję prezydent Katalin za ten tom, który przypomina moją wizytę na Węgrzech. Niech z jej kraju szerzy się przesłanie pokoju dla Europy zranionej przez wojnę".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął na audiencji prezydent Węgier, dwa dni po jej wizycie w Kijowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.