Papież do Polaków: bądźcie świadkami miłości wobec bliźnich, zwłaszcza ludności ukraińskiej

Papież do Polaków: bądźcie świadkami miłości wobec bliźnich, zwłaszcza ludności ukraińskiej
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP / tk

Papież Franciszek zachęcił Polaków, by byli świadkami miłości wobec bliźnich, zwłaszcza ludności ukraińskiej. Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie przypomniał wiernym o cierpieniu Ukraińców.

Papież Franciszek do Polaków

Zwracając się do Polaków w czasie spotkania w Auli Pawła VI papież powiedział: "Za kilka dni obchodzić będziecie uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Niech ta, do której wierni pielgrzymują jak do domu ukochanej matki, będzie dla was wzorem wsłuchiwania się i pokornego rozważania słów Jezusa Chrystusa".

- W ten sposób staniecie się wiarygodnymi świadkami miłości wobec bliźnich, zwłaszcza ludności ukraińskiej, cierpiącej z powodu wojny - dodał.

O cierpieniu mieszkańców Ukrainy Franciszek mówił też do włoskich wiernych nawiązując do przypadającej w czwartek uroczystości świętego Bartłomieja oraz Dnia Flagi, obchodzonego w tym kraju w środę.

DEON.PL POLECA

- Wstawiennictwu świętego Bartłomieja zawierzamy drogą Ukrainę, tak ciężko doświadczoną - zaznaczył.

Podkreślił też: "Bracia i siostry, módlmy się za naszych ukraińskich braci i siostry, oni bardzo cierpią. Wojna jest okrutna, tyle dzieci zaginęło, tyle osób nie żyje. Módlmy się, proszę".

- Nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie. Dziś jest znacząca data dla ich kraju - dodał papież.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: bądźcie świadkami miłości wobec bliźnich, zwłaszcza ludności ukraińskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.