Papież: Nie wykorzystujmy religii do wzbudzania nienawiści, przemocy i ekstremizmu

Papież: Nie wykorzystujmy religii do wzbudzania nienawiści, przemocy i ekstremizmu
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek zaapelował o zaprzestanie wykorzystywania religii do wzbudzania nienawiści, przemocy, ekstremizmu, ślepego fanatyzmu, terroryzmu i zabójstw. Apel ten został zamieszczony przez Watykan na profilu papieża na platformie X (d. Twitter) w przypadający we wtorek Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Ustanowiono go z inicjatywy polskiej dyplomacji.

Na profilu Pontifex, redagowanym w dziewięciu językach, ukazały się następujące słowa papieża: "Ponawiam apel o zaprzestanie wykorzystywania religii do wzbudzania nienawiści, przemocy, ekstremizmu oraz ślepego fanatyzmu oraz o zaprzestanie używania imienia Boga dla usprawiedliwiania zabójstw, eksterminacji, terroryzmu oraz ucisku".

Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie został ustanowiony w maju 2019 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych z inicjatywy polskiej dyplomacji.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Papież: Nie wykorzystujmy religii do wzbudzania nienawiści, przemocy i ekstremizmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.