Rzecznik Watykanu: Druga część encykliki "Laudato si'" będzie listem papieża

Rzecznik Watykanu: Druga część encykliki "Laudato si'" będzie listem papieża
fot. Nacho Arteaga / Unsplash
PAP / pk

Zapowiedziana w poniedziałek przez papieża Franciszka "druga część" jego encykliki "Laudato si' " będzie miała formę listu - wyjaśnił dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Wcześniej podczas audiencji papież ujawnił: "Piszę drugą część 'Laudato si'', aby zaktualizować bieżące kwestie".

To będzie list, który odnosi się do ostatnich kryzysów klimatycznych - oświadczył Bruni, cytowany przez portal Vatican News.

- Nie możemy nigdy zapominać, że młode pokolenia mają prawo otrzymać od nas świat piękny i do życia, a to nakłada na nas poważne obowiązki wobec świata stworzonego, jaki dostaliśmy z hojnych rąk Boga - powiedział papież, informując o zamiarze kontynuacji swojej encykliki w czasie audiencji dla adwokatów z krajów członkowskich Rady Europy.

Jego encyklika, inspirowana słowami i postacią świętego Franciszka z Asyżu, ukazała się w 2015 roku i została uznana za pierwszy taki ekologiczny dokument nauczania Kościoła.

DEON.PL POLECA

Papież wiąże w nim sprawy ochrony środowiska oraz kryzysu klimatycznego z kwestiami społecznymi podkreślając, że to najubożsi najbardziej tracą w jego konsekwencji. Używa też określenia "ekologia integralna".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Woydyłło, Martyna Harland

Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Watykanu: Druga część encykliki "Laudato si'" będzie listem papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.