Papież Franciszek: Piszę drugą część encykliki "Laudato si'"

Papież Franciszek: Piszę drugą część encykliki "Laudato si'"
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Galazka)
PAP / tk

Papież Franciszek ujawnił, że pisze drugą część encykliki "Laudato si'", poświęconej kwestiom społecznym i ekologicznym. Powiedział o tym podczas audiencji dla delegacji adwokatów z krajów członkowskich Rady Europy.

Druga część encykliki "Laudato si'"

- Piszę drugą część "Laudato si'", by uaktualnić obecne problemy - podkreślił Franciszek w czasie spotkania w Watykanie.

W przemówieniu zaznaczył: "Jestem wrażliwy na kwestię troski, jaką kierujecie wobec wspólnego domu". Wyraził uznanie dla działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska.

- Nie możemy nigdy zapominać, że młode pokolenia mają prawo otrzymać od nas świat piękny i do życia, a to nakłada na nas poważne obowiązki wobec świata stworzonego, jaki dostaliśmy z hojnych rąk Boga - dodał papież.

Jego encyklika, inspirowana słowami i postacią świętego Franciszka z Asyżu, ukazała się w 2015 roku i została uznana za pierwszy taki ekologiczny dokument nauczania Kościoła.

Papież wiąże w nim sprawy ochrony środowiska oraz kryzysu klimatycznego z kwestiami społecznymi podkreślając, że to najubożsi najbardziej tracą w jego konsekwencji. Używa też określenia "ekologia integralna".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: Piszę drugą część encykliki "Laudato si'"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.