Banki Żywności przeciw marnowaniu jedzenia

Banki Żywności przeciw marnowaniu jedzenia
Banki Żywności systematycznie udzielają wsparcia ponad 3,5 tys. organizacji i instytucji społecznych w całym kraju. Każdego roku pomoc trafia do blisko miliona potrzebujących. (fot. sxc.hu)
10 lat temu
KAI / slo

Federacja Polskich Banków Żywności przeprowadzi kampanię skierowaną do producentów żywności. Podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food 12-15 września jej przedstawiciele będą informować wystawców jak racjonalnie wykorzystywać żywność. Na miejscu będzie także prowadzona zbiórka artykułów spożywczych.

Przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności będą informować wystawców, w jaki sposób przez współpracę z takimi bankami mogą przyczynić się do zmniejszania skali marnowania jedzenia w Polsce, jednocześnie wspierając je w organizacji pomocy żywnościowej. Specjalne oznaczone stoisko w pawilonie 7 pod numerem 38 będzie funkcjonowało w dniach 12-15 września. Będzie można dowiedzieć się tam szczegółów nt. sieci Banków Żywności, lokalizacji takich banków oraz możliwościach przekazywania darowizny żywnościowej.

Dodatkowo, w trakcie trwania targów, wśród wystawców już po raz trzeci przeprowadzona będzie zbiórka artykułów spożywczych. Jej celem jest zapobieganie marnowaniu żywności, niezagospodarowanej podczas wydarzenia. Produkty zebrane przez Wielkopolski Bank Żywności trafią do lokalnych stowarzyszeń i fundacji organizujących pomoc w formie dożywiania. W 2010 r. w ramach akcji na Międzynarodowych Targach Polagra Food Bank Żywności zebrał 740 kg jedzenia.

Wystawcy będą mogli przekazać artykuły spożywcze bezpośrednio do specjalnego kosza Wielkopolskiego Banku Żywności umieszczonego przy stoisku wystawowym Federacji lub skontaktować się z przedstawicielem Banków Żywności obecnym na targach, aby zadeklarować taką chęć oraz ustalić szczegóły odbioru darowizny.

Bank Żywności zrzeszony w Federacji Polskich Banków Żywności dysponuje magazynem i wyposażeniem, spełniającymi standardy jakości i bezpieczeństwa. Wiele Banków posiada też własny transport, co zapewnia szybki i sprawny odbiór każdej darowizny i jej racjonalną, systematyczną dystrybucję.

Obecność Banków Żywności na targach Polagra Food będzie inauguracją kolejnej edycji kampanii "Nie marnuj jedzenia". W tym roku wiąże się ona z obchodami Światowego Dnia Żywności, przypadającego 16 października. Akcja ma zachęcić producentów i dystrybutorów do przekazania specjalnej darowizny żywnościowej na rzecz Banków Żywności w myśl hasła "Światowy Dzień Żywności - świętujmy go razem". Kampania otrzymała honorowy patrona Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Banki Żywności przeciw marnowaniu jedzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.