Będzie spotkanie Cyryla z Benedyktem XVI?

Będzie spotkanie Cyryla z Benedyktem XVI?
(fot. georgeogoodman/flickr.com/CC)
KAI / psd

Stolica Apostolska zaproponowała przeprowadzenie w Finlandii spotkania Benedykta XVI z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem - poinformowała dziś rosyjska chrześcijańska agencja internetowa " Portal-Credo", powołując się na dziennik rosyjski "Metro".

Według tego źródła, z inicjatywą przyszłego takiego spotkania wystąpiła Papieska Rada Popierania Jedności Chrześcijan. Agencja podkreśliła, że głównym zadaniem tego urzędu watykańskiego jest działalność na rzecz pogłębiania dialogu między Kościołami katolickim i prawosławnymi.

Propozycję z Rzymu przesłano do katolickiego biskupa Helsinek Teemu Sippo, który z kolei przekazał je do Moskwy. Na razie brak jest oficjalnej odpowiedzi na ten list.

Zdaniem samego biskupa, spotkanie Ojca Świętego ze zwierzchnikiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) jest mało prawdopodobne, ale z drugiej strony to właśnie Finlandia mogłaby być tym neutralnym miejscem dla dialogu Watykanu i RKP.

DEON.PL POLECA

" Portal-Credo" ze swej strony ocenił, że "wizyta papieża w Rosji na obecnym etapie jest niemożliwa z wielu powodów politycznych".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Będzie spotkanie Cyryla z Benedyktem XVI?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.