Betlejem: łaciński patriarcha apeluje o miłosierdzie

Betlejem: łaciński patriarcha apeluje o miłosierdzie
(fot. Medialpj / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
5 lat temu
KAI / pk

Łaciński patriarcha Jerozolimy, abp Fouad Twal, z okazji Bożego Narodzenia zaapelował o miłosierdzie. - Miłosierdzie jest w czystej formie aktem politycznym, zakorzenionym jednocześnie we wszystkich religiach - stwierdził zwierzchni katolików łacińskich w Ziemi Świętej w kazaniu podczas pasterki w kościele św. Katarzyny w Betlejem.

W swoim kazaniu patriarcha potępił też ostatnie akty przemocy na świecie. - Z ubolewaniem musimy stwierdzić, że utraciliśmy człowieczeństwo i wartości duchowe - powiedział zwracając uwagę, że zamiast zapraszać do braterstwa, religia stała się motywem zabijania w imię Boże.

Jednocześnie podziękował tym krajom, które przyjęły licznych uchodźców i wymienił Jordanię, Liban, Turcję oraz niektóre kraje Unii Europejskiej. Pokazuje to, że jeszcze istnieje na świecie miłosierdzie oraz dobro i że nie wszystko jest stracone.

Na zakończenie pasterki, w tradycyjnym w bazylice Narodzenia obrzędzie łaciński patriarcha złożył figurkę Dzieciątka Jezus w miejscu, w którym czczone jest narodzenie Chrystusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Betlejem: łaciński patriarcha apeluje o miłosierdzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.