"Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii"

"Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii"
Inf. prasowa

"Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii" - to hasło ewangelizacyjnych rekolekcji adwentowych dla młodzieży, które poprowadzą w Warszawie ewangelizatorzy z Koszalina.

- W Roku Wiary chcemy szczególnie formować młodzież do dzielenie się swoją wiarą - mówi Michał Baran, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, organizator wydarzenia. Rekolekcje odbędą się w "Dobrym Miejscu" (ul. Dewajtis 3) w dniach 14-16 grudnia 2012 r.

Inicjatywa KSM-u wpisuje się wyraźnie w aktualne życie Kościoła powszechnego. Niedawno zakończył się synod biskupów poświęcony nowej ewangelizacji, a obecnie trwają prace nad posynodalną adhortacją. Nieprzypadkowo więc rekolekcjonistą będzie ks. Rafał Jarosiewicz, który na warszawskie Bielany przyjedzie razem z grupą ewangelizacyjną. Ks. Rafał jest dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie, znanym dobrze z Przystanku Jezus. Jest autorem książek oraz wydawcą i aranżerem płyt z treściami ewangelizacyjnymi. Głosi Ewangelię również poza granicami Polski.

Chodzi nam o zapalenie w sercach młodych ognia ewangelizacji - mówi Baran - KSM jest organizacja apostolską, dlatego ewangelizacyjne rekolekcje adwentowe to nie tylko owoc odczytywania znaków czasu. To po prostu konsekwencja tożsamości KSM.

DEON.PL POLECA


Szczegóły rekolekcji można znaleźć na stronie www.warszawa.ksm.org.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.