Jedyne takie rekolekcje w Krakowie

Inf. prasowa

Mają ciekawą formułę: równoległe, lecz nie jednoczesne nauki dla kobiet i mężczyzn, spójny cel - ukazany oddzielnie dla kobiet i dla mężczyzn.

Pierwsza część jest dla kobiet, żon i matek z dziećmi. - Głównie chodziło nam o matki, które mają trudność w przyjściu na rekolekcje, z powodu dzieci. Obawa o to, że będą przeszkadzać, płakać czy krzyczeć. Chcemy wyjść na przeciw takim matkom, dlatego w pomocy nad dziećmi będą pomagać studentki. W bocznej kaplicy, można z bardziej rozrabiającym szkrabem, nadal słuchać nauki, czy uczestniczyć we Mszy Św. W temacie rekolekcji odnajdą się kobiety dorosłe, żony oraz matki (Maryja, bł. Zelia Martin, św. Joanna Beretta-Molla). Po Mszy Św. zapraszamy na herbatę, jest miejsce gdzie można przewinąć dziecko i nakarmić - mówi jedne ze współorganizatorek rekolekcji Iga Stolar-Łypczak, karmelowa mama.

Druga część rekolekcji przeznaczona jest dla mężczyzn, mężów i ojców. Przeżywanie rekolekcji w męskim gronie ma służyć umocnieniu wspólnoty mężczyzn Kościoła. Tematyka nauk opiera się na przedstawieniu silnych osobowości, na przykładzie, których można zbudować silną figurę mężczyzny w rodzinie (jako męża i ojca). W temacie rekolekcji odnajdą się mężczyźni, mężowie oraz ojcowie (św. Józef, bł. Ludwik Martin, sł. Boży Jerzy Ciesielski).

Rekolekcje dla kobiet (10-12 grudnia) poprowadzi o. Andrzej Cekiera OCD, dla mężczyzn (11-13 grudnia) br. Paweł Teperski OFMCap. Więcej informacji na www.karmelowedzieci.pl

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jedyne takie rekolekcje w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.