Biskup ochrzcił 14 dzieci, które miały być abortowane

Biskup ochrzcił 14 dzieci, które miały być abortowane
Fot. depositphotos.com
aleteia.org / kb

Hiszpański biskup Juan Antonio Reig Pla ochrzcił 14 dzieci, które zostały uratowane przed aborcją. Uroczystość odbyła się 25 września. 

Aborcje, które się nie odbyły

Jedna z matek, Ana, była zdecydowana na aborcję swojej córki, gdy była w piątym miesiącu ciąży. Ostatecznie zmieniła zdanie dzięki wsparciu, jakie otrzymała od ratowników ze Stowarzyszenia Ratowników im. Jana Pawła II. Minęło jednak kilka lat, zanim zdecydowała się ochrzcić córkę. "Bóg z cierpliwością stopniowo zaczął wkraczać w jej życie" - napisała na blogu "Ratowników" jedna z nich Marta Velarde.

Innym dzieckiem ochrzczonym przez hiszpańskiego biskupa jest dziewczynka, została poczęta podczas pandemii. Jej matka także mocno myślała o aborcji. Do Stowarzyszenia Ratowników zadzwoniła przez pomyłkę, a ich rozmowa trwała kilka godzin. Dzięki temu historia zakończyła się szczęśliwie. "W wieczór chrztu córeczki powtarzała, jak bardzo jest szczęśliwa, że wybrała życie" zdradza Velarde.

Źródło: aleteia.org / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Muszala, ks. Marek Starowieyski, Tadeusz Ślipko SJ

Aborcja to problem tysięcy istnień ludzkich. Każdego dnia. Wykonywana w czasach Homera, Platona, Dantego i dziś. Ulepszająca tylko swoje środki i wzbudzająca ciągłe kontrowersje zarówno u Żydów, jak i pierwszych chrześcijan; u wierzących i niewierzących;...

Skomentuj artykuł

Biskup ochrzcił 14 dzieci, które miały być abortowane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.