Biskup promuje powołania… skacząc ze spadochronem

Biskup promuje powołania… skacząc ze spadochronem
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Francuski biskup Xavier Malle w niecodzienny sposób zamierza promować powołania. Uczynił to skacząc ze spadochronem z wysokości 4 tys. metrów. Był to pierwszy skok w jego 53-letnim życiu.

Stawiając czoło tej przygodzie, jak mówił, pragnie zachęcić młodych do rozpoczęcia niepowtarzalnej przygody, którą jest powołanie.

Skok w tandemie ze spadochronem jest prezentem, jaki bp Malle otrzymał od wiernych w czasie wizytacji jednej z parafii i postanowił wykorzystać go do ewangelizacji. Skok wykonał na lotnisku aeroklubu Gap-Tallard. Nie jest jednak pierwszym francuskim biskupem, który wybrał ten ekstremalny sport jako metodę duszpasterską. W 1997 r. w tym samym aeroklubie skakał już bp Georges Lagrange, zachęcając w ten sposób młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Paryżu.

"Skok ze spadochronem jest skokiem w nieznane, skokiem zaufania. To jak rozpoczęcie narzeczeństwa czy przekroczenie bramy seminarium" - mówił bp Malle. Stąd właśnie tytuł całej podniebnej inicjatywy: "Jezu ufam Tobie".

Powołaniowy skok ze spadochronem miał się odbyć we czwartek (22.08. br.), ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Został przełożony na kolejny dzień.

DEON.PL POLECA

Tuż po skoku biskup opublikował na swoim koncie na twitterze oraz na facebookowym profilu zdjęcie otrzymanego za swój wyczyn dyplomu:

Zobaczcie, jak to wyglądało:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Polakiewicz

Historia Grzesia jest dla każdego podręcznikiem z bycia człowiekiem. W jego prostocie, szczerości, pogodzie ducha, która nie jest chwilowym optymizmem, odnajdujemy sposób na przezwyciężanie swoich lęków i słabości. Jest to opowieść uniwersalna, choć jednocześnie jedyna,...

Skomentuj artykuł

Biskup promuje powołania… skacząc ze spadochronem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.