Biskup przestrzega przed legalizacją rozwodów

Biskup przestrzega przed legalizacją rozwodów
Hierarcha przestrzegł przed poprawnością polityczną. - Wśród nas są rozbójnicy, którzy używają wszelkich środków, aby rozproszyć trzodę - przestrzega biskup Gozo. (fot. sxc.hu)
KAI / slo

Bp Mario Grech z Gozo na Malcie przestrzega katolików, aby w mającym się odbyć za dwa tygodnie referendum nie opowiadali się za legalizacją rozwodów. „Katolicy, którzy opowiadają się z rozwodami nie powinni przyjmować Komunii św.” – powiedział w kazaniu hierarcha. Malta jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym prawo nie dopuszcza rozwodów.

Należy strzec się przed wilkami w owczej skórze. I teraz wilk twierdzi, że jest katolikiem. Sam jestem gotowy podjąć z każdym dialog, ale nie będę kłamać. To jest fałsz, to jest kłamstwo. Kto nie jest we wspólnocie z nauką Chrystusa, nie jest we wspólnocie Kościoła i nie może przyjmować Komunii św. – napisał bp Grech w oświadczeniu.

DEON.PL POLECAHierarcha przestrzegł przed poprawnością polityczną. - Wśród nas są rozbójnicy, którzy używają wszelkich środków, aby rozproszyć trzodę - przestrzega biskup Gozo.

Malta jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym prawo nie dopuszcza rozwodów. Mimo to rocznie anulowanych jest 150-200 małżeństw. Prawodawstwo Malty uznaje rozwody swoich obywateli przeprowadzone za granicą, o ile jeden z małżonków mieszka w tym kraju, bądź jest jego obywatelem. Takich przypadków jest około 30 rocznie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskup przestrzega przed legalizacją rozwodów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.