Biskup z Somalii: niech wspólnota międzynarodowa nas nie zapomina

Biskup z Somalii: niech wspólnota międzynarodowa nas nie zapomina
(fot. shutterstock.com)
RV / pk

Należałoby sobie życzyć, aby ludność cywilna zareagowała na te zamachy i była bardziej zjednoczona z siłami porządkowymi i z tymi, którzy starają się wprowadzić więcej prawa i porządku w Somalii - stwierdził ordynariusz Mogadiszu, stolicy tego kraju.

Bp Giorgio Bertin w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego zauważył, iż terroryści z Asz-Szabab, którzy dokonali tam zamachu, są przeciwni nowym władzom somalijskim i nasilając swoje działania chcą doprowadzić do upadku rządu federalnego. Zwrócił także uwagę na potrzebę międzynarodowego wsparcia.

- Wspólnota międzynarodowa powinna bardziej zaangażować się w sprawy tego kraju, gdyż w Somalii obecnych jest wielu graczy z różnych stron świata. Dziwi mnie, że te fanatyczne grupy mogą nadal działać i wyrządzać ludziom wiele zła. Jeżeli chcemy ich zatrzymać, to musimy zjednoczyć wszystkie siły, jakie posiadamy - powiedział bp Bertin.

Przypomnijmy, że 28 października w Mogadiszu doszło do kolejnych dwóch ataków terrorystycznych, w których, według tamtejszych władz, zginęło 27 osób, a około 30 zostało rannych. Zamachy zostały przeprowadzone przez terrorystów z Asz-Szabab powiązanych z Al-Kaidą.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskup z Somalii: niech wspólnota międzynarodowa nas nie zapomina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.