Biskupi Afryki Płn.: przyczyną migracji jest "światowy nieporządek"

Biskupi Afryki Płn.: przyczyną migracji jest "światowy nieporządek"
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Musimy być Kościołem spotkania, który żyje w braterstwie z innymi; znakiem nadziei pośród napięć, w jakich żyją nasze narody; musimy także wraz z muzułmanami bardziej angażować się na rzecz służby osobom biednym i słabym. To główne wyzwania, o których rozmawiali członkowie Konferencji Episkopatu Regionu Afryki Północnej.

Hierarchowie spotkali się w Rzymie na swej jesiennej sesji plenarnej.

W dokumencie końcowym, podpisanym przez metropolitę Algieru abp. Paula Desfargesa, biskupi podkreślili, że w krajach Afryki Północnej przebywa wielu migrantów, co jest wynikiem wielkich nierówności ekonomicznych, a także zawirowań klimatycznych i politycznych w świecie. „Dlatego jesteśmy przekonani, że tylko walka z tym nieporządkiem może przyczynić się do tego, aby każdy mógł żyć na ziemi swoich przodków” - piszą biskupi.

Jesteśmy przekonani, że tylko walka z tym nieporządkiem może przyczynić się do tego, aby każdy mógł żyć na ziemi swoich przodków.

Biskupi wskazali także na wydarzenia ostatnich miesięcy, które szczególnie przyczyniły się do jeszcze większego zaangażowania się na rzecz braterstwa między muzułmanami a chrześcijanami. Wśród nich wymienili beatyfikację bp. Pierre’a Claverie i 18 towarzyszy w Algierii; podpisanie przez Papieża i imama Al-Alzhar dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego; wizytę Franciszka w Maroku, a także nominację kardynalską arcybiskupa Rabatu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskupi Afryki Płn.: przyczyną migracji jest "światowy nieporządek"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.