Biskupi Portugalii wezwali rząd do unikania niepotrzebnej rywalizacji

Biskupi Portugalii wezwali rząd do unikania niepotrzebnej rywalizacji
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / mp

Biskupi Portugalii wezwali rząd tego kraju do unikania “niepotrzebnej rywalizacji" w obszarze oświaty i pomocy społecznej.

Wskazali, że Kościół poprzez swoje organizacje pomocowe odgrywa znaczącą rolę w wielu dziedzinach życia.
Przedstawiciele episkopatu odnotowali też bardzo trudną sytuację instytucji społecznych i oświatowych w tym iberyjskim kraju. - Sytuacja ta dotyczy m.in. szkół oraz placówek socjalnych związanych z Kościołem katolickim, z których znaczna część ma status instytucji pożytku publicznego. Jeśli potrafią spełniać swoją misję i działać dobrze, to po co tworzone są obok nich inne tego typu instytucje publiczne? Uruchamia się obok dobrze działających szkół katolickich inne szkoły publiczne - powiedział przewodniczący portugalskiego episkopatu kard. Manuel Clemente.
W ostatnim czasie portugalscy biskupi wielokrotnie przypominali o dużej roli instytucji związanych z Kościołem, pomagających w walce z ubóstwem w Portugalii. Z szacunków różnych organizacji społecznych wynika, że na terenie tego 10-milionowego kraju problemy materialne doskwierają około 2,6 mln osób.
W ostatnich tygodniach wzrosła liczba protestów społecznych przeciwko socjalistycznemu rządowi Antonia Costy. W sobotę lewicowa centrala związkowa zorganizowała jedną z największych w tym roku manifestacji na ulicach Lizbony. Domagano się od rządu poprawy warunków pracy, 4-procentowych podwyżek płac oraz podniesienia minimalnej płacy z 557 do 600 euro brutto.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi Portugalii wezwali rząd do unikania niepotrzebnej rywalizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.