Biskupi poświęcą Bliski Wschód Świętej Rodzinie

Biskupi poświęcą Bliski Wschód Świętej Rodzinie
Bazylika Zwiastowania Pańskiego, Nazaret (Fot. pl.depositphotos.com)
catholicnewsagency.com/dm

27 czerwca katoliccy biskupi poświęcą Bliski Wschód Świętej Rodzinie. Akt konsekracji zostanie dokonany podczas Mszy świętej w Bazylice Zawistowania Pańskiego w Nazarecie w ramach Dnia Modlitwy o Pokoju na Bliskim Wschodzie. Modlitwa to inicjatywa Komitetu Biskupiego przy Radzie Katolickich Patriarchów Bliskiego Wschodu.

Patriarcha Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa poinformował, że konsekracja Świętej Rodzinie odbędzie się z udziałem wszystkich ordynariuszy Ziemi Świętej. 

„Będziemy błogosławić specjalnie namalowaną ikonę Świętej Rodziny inkrustowaną relikwiami z Bazyliki Zwiastowania. Ikona przedstawia obraz Świętej Rodziny z Nazaretu, który spoczywa nad ołtarzem kościoła św. Józefa w Nazarecie, gdzie wg tradycji znajdował się dom cieśli” - napisał Pierbattista Pizzaballa. 

Ikona Świętej Rodziny wyruszy w peregrynację po krajach Bliskiego Wschodu, rozpoczynając od Libanu, aby 8 grudnia na zakończenie Roku Św. Józefa trafić do Rzymu. Jest ona reprodukcją obrazu, który znajduje się w Nazarecie w kościele św. Józefa.

DEON.PL POLECA

Informację podał portal catholicnewsagency.com.

catholicnewsagency.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Biskupi poświęcą Bliski Wschód Świętej Rodzinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.